reklama

WhatsApp začne na aplikaci vydělávat, připravte se na hromadné zprávy

WhatsApp začne na aplikaci vydělávat, připravte se na hromadné zprávy
2018-08-04T15:34:21+02:00
• 4. 8. 2018
2

Služba WhatsApp údajně připravuje zbrusu novou beta verzi pro operační systém Android. Je skvělé vědět, že společnost i nadále pracuje na nových funkcích – v tomto roce jsme se jich dočkali poměrně hodně. Nicméně, aplikace by prý brzy mohla nabídnout novou zkratku, která by byla implementována přímo v oznamovacím centru. Údajně se jedná o funkci „Označit jako přečtené“. Tato „fičura“ stále není k dispozici, neboť je ve fázi testování. To ale není vše.

WhatsApp a jeho geniální byznys plán

Společnost WhatsApp, respektive její vlastník Facebook, přišla na to, jak na mobilní službě vydělat ještě nějaký ten peníz. Plánuje se totiž spuštění rozhraní Business WhatsApp, pomocí které budou moci jiné firmy reagovat na zprávy od uživatelů po dobu 24 hodin – za každou zprávu ale bude účtováno, a to v závislosti na zemi. 

V praxi půjde o to, že velké, ale i malé společnosti budou moci rozesílat hromadné zprávy. Cena takové jedné zprávy byla stanovena na půl centu až devět centů, což jsou přibližně dvě koruny. Taková cena bude nastavena za zprávu pro jednoho uživatele.

WhatsApp bude dále měnit ceník i v závislosti na druhu reklamy – o jaké produkty se jedná a tak dále. Je ale zajímavé, jak Facebook dokázal na nepříznivý stav rychle reagovat. Největší sociální síť totiž nedávno zveřejnila své finance, ze kterých bylo patrné, že Facebook zpomaluje, respektive tok jeho financí. Novinka přichází jen několik dní po zveřejnění této zprávy. 

Nicméně, zpět k WhatsApp. Moderní kecálek i nadále bude své služby běžným uživatelům nabízet zcela zdarma. Služba tak bude zpoplatněna pouze pro společnosti, které chtějí zpopularizovat své produkty a další akce. 

Vše ale dává jasný smysl. Facebook službu odkoupil v roce 2014 za astronomickou částku, tedy 19 mld. amerických dolarů. Je tedy na čase, aby WhatsApp pomalu a jistě investici splácel. Musíme uznat, že takový byznys plán, který nyní WhatsApp spustil, je prostě geniální. 

Zdroje: techcrunch.com, cnet.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Jiří Netopil

5. 8. 2018, 7:22
Android aplikace

V našich podmínkách to není moc reálné, když respondent musí s odběrem reklamního materiálu souhlasit. Zároveň musí existovat způsob jak reklamní sdělení vypnout… v tomto duchu mě napadá jen placená verze WA.

Zdeněk Koutský

5. 8. 2018, 18:56

To si upřímně nemyslím. Jen přeci je WhatsApp zcela zdarma, nějak ty příjmy tedy generovat musí. Napadá mě snad už jen možnost tarifu, kdy bychom měsíčně platili symbolický poplatek a služba by byla bez reklam. Ale víme, jak to chodí – reklama víc vydělá :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim