reklama

Pixel 3 možná nebude mít možnost standardní navigace, budou zde pouze gesta

Pixel 3 možná nebude mít možnost standardní navigace, budou zde pouze gesta
2018-08-12T12:45:30+01:00
• 12. 8. 2018

Jak již víme, navigování v telefonu prostřednictvím gest nezvládá Google úplně nejlépe. Dalo by se říct, že kvůli stejnému objemu prostoru, které ovládání gesty zabere, jsou výhody tohoto typu ovládání přinejmenším pochybné. Teď ale přichází poněkud znepokojivá zpráva. Google na svých budoucích zařízeních možná nebude poskytovat možnost výběru.

Pixel 3 bez navigačních tlačítek

Podle informací z rozhovorů, které poskytla E. K. Chung, vedoucí vývoje a managementu UX v Googlu, to vypadá, že se Google v budoucnosti úplně zbaví standardní navigace pomocí tlačítek ve spodní části displeje. Jeden z rozhovorů zde můžeme citovat:

„Zatímco zařízení Pixel, která budou aktualizována z Androidu Oreo, budou mít v základu ovládání pomocí tlačítky, s možností volby přepnout na gesta, budoucí Google zařízení (společně se zařízeními výrobců, kteří se přidají) se budou dodávat pouze s ovládáním pomocí gest.“

Jinými slovy, všechna předešlá zařízení s verzí systému Oreo budou mít možnost přepínat mezi ovládáním tlačítky a gestem, zatímco nová zařízení už ne. Respektive přijdou o možnost ovládání tlačítky. Mezi tyto zařízení budou právě patřit Pixel 3 a Pixel 3 XL. Chung odůvodnila tuto změnou tím, že noví uživatelé, kteří se zatím nesetkali s ovládáním pomocí tlačítek, by tento typ ovládání mohl mást.

Studie provedená přímo Googlem ukázala, že noví uživatelé ovládání gesty výrazně ocenili. Podle jejich dat se jim gesta líbila kvůli jejich jednoduchosti a svižnosti. I Chung tuto studii použila při odůvodnění intuitivnosti tohoto typu ovládání, a také i této budoucí změny. Co ale moc už nedává smysl, je úplná absence druhého typu ovládání.

Kdyby totiž výrobci, společně s Googlem, nastavili jako výchozí typ ovládání gesta, docílili by tak u nových uživatelů stejného efektu. Nebyli by zmateni starým typem nastavení, a „starší“ uživatelé by stále mohli přepnout ovládání zpět na tlačítka.

Co se také ukazuje jako dobrý „bizár“, je fakt, že Google nebude chtít po ostatních výrobcích tuto změnu ovládání dodržovat. Ovládání tak už nebude standardizované, a ostatní výrobci budou moci buďto stále zůstat u starých dobrých tlačítek, nebo v případě OnePlus nebo Motoroly, budou moci používat svůj vlastní typ ovládání.

Samozřejmě, že je pro Google logické chtít inovovat svůj ovládací systém, a tuto změnu protlačit do další generace telefonů, jako je Pixel. Mohl by ale stále ponechat možnost tento systém změnit. Neznechutí si tak tu část uživatelů, která nemusí mít ovládání gesty úplně v lásce.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Hubka

Student IT, notorický hráč her jak na počítači tak na mobilu, nadšenec do mobilních aplikací a fanoušek seriálů.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat