reklama

Apple vydal iOS 12 beta 9, novinka přináší opravy chyb

Apple vydal iOS 12 beta 9, novinka přináší opravy chyb
2018-08-22T17:39:51+02:00
• 22. 8. 2018

Není to ani týden, co si pro nás společnost Apple připravila novou beta verzi iOS 12 a nyní je tu další. Apple nedávno zveřejnil v pořadí již devátou beta verzi aktualizace iOS 12, která je v současné době dostupná nejen registrovaným vývojářům, ale také veřejným testerům. 

Registrovaní vývojáři si po instalaci správného certifikátu mohou iOS 12 beta 9 stáhnout přímo z vývojářského centra společnosti Apple, anebo pomocí OTA (over-the-air).

iOS 12 rekapitulace novinek

Apple se na své WWDC konferenci nejprve pochlubil vylepšením výkonu a lepší optimalizací. Dokonce i na starších zařízeních jako iPhone 6 má být spouštění aplikací rapidně rychlejší. Aplikace se mají spouštět až o 40 % rychleji. Nové iOS 12 podporuje stejná zařízení jako současná verze iOS 11. Dostalo se tedy třeba i na iPhone 5s z roku 2013. Kromě vylepšení rychlost se má zlepšit i výdrž baterie.

První novou funkcí je vylepšená rozšířená realita, což souvisí s novou vestavěnou aplikací s názvem Měření. Ta umožňuje měřit vzdálenosti ve skutečném světě právě pomocí rozšířené reality. Ohledně ARKitu došlo k vylepšení detekce obličejů, detekce 3D objektů nebo také vykreslování by mělo být realističtější.

Hlasová asistentka Siri se naučila nového kousku. V aplikacích třetích stran lze přidat nové příkazy. Její inteligence ale jinak nebyla zlepšena, což je trochu škoda. Zcela novou aplikací je Shortcuts. Pokud znáte na iOS aplikaci Workflow, tak se jedná přesně o tuto aplikaci integrovanou do systému. Apple totiž před nedávnem tuto aplikaci a její vývojáře koupil. Díky Shortcuts si můžete vytvořit jednoduché vlastní akce a v podstatě naprogramovat nové zkratky.

Notifikační lišta se konečně naučila sjednocovat notifikace dle aplikací. Režim Nerušit rozšířil svou funkčnost o možnost nerušit při spaní. Užitečnou novinkou především pro rodiče dětí může být zobrazení doby používání jednotlivých aplikací a jejich analýza. Nastavit pak lze také denní limit, můžete nastavit například možnost používat Instagram pouze 20 minut denně.

Zprávy dostaly nové Animoji: Duch, Koala, Tygr a T. rex. Dokonce si můžete vytvořit nově vlastní Animoji obličej, přičemž možnosti přizpůsobení jsou vcelku velké. Poté můžete využít také nové obrazové efekty integrované přímo do aplikace zprávy. Po několika letech došlo k vylepšení FaceTime, které nově umožňuje skupinovou video konverzaci až 32 lidí najednou.

iOS 12 beta 9 a seznam novinek

Apple je ve fázi, kdy už zřejmě nové funkce do systému přidávat nebude. Nyní se musí zaměřit na opravu chyb a vylepšit optimalizaci systému, což také udělal. Nová beta verze tak nepřináší vůbec nic nového. Vývojáři se zaměřili jak na optimalizaci, tak na zlepšení výkonu systému. 

Předchozí bety měly i více než 500 MB, ovšem velikost této verze je o něco menší – zhruba 200 MB. Velikost instalačního balíčku vždy závisí na daném zařízení. Apple opravil chybu, která v předchozích verzích špatně zobrazovala hustotu dopravy v Apple Mapách. Oprav se dokonce dočkal i čas na obrazovce, který se údajně některým uživatelům špatně zobrazoval. 

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat