reklama

Nenabízí vaše banka Google Pay? Nejsnadnější cestu nabídne Revolut

Nenabízí vaše banka Google Pay? Nejsnadnější cestu nabídne Revolut
2018-07-19T10:49:32+02:00
• 19. 7. 2018
4

Placení jen smartphonem v běžných obchodech není absolutní novinkou. Pilotní pokusy zde byly již před několika lety, ale tehdy to obnášelo několik podmínek – museli jste mít správného mobilního operátora, správnou banku a speciální SIM kartu. Následně některé banky nabídly vlastní NFC řešení a dnes zde již máme dostupnou službu Google Pay (dříve Android Pay). Bohužel to automaticky neznamená, že můžete využít tuto službu u jakékoliv banky. Naštěstí se seznam podporovaných bank brzy rozšíří, byť jen o jednu. Nyní se ale blýská na lepší časy se službou Revolut.

Revolut není banka

Služba Revolut se prezentuje tak, že se jedná o lepší bankovní účet. Nesnaží se nahrazovat banky jako takové. Smysl spočívá v tom, že si přes mobilní aplikace zařídíte účet, což vám zabere maximálně 10 minut – vyfocení nějakého průkazu totožnosti (občanka, pas, řidičák), pořízení vlastní fotografie a vyplnění údajů. Po ověření ze strany Revolut získáte účet a také virtuální platební kartu. Následně si můžete nechat za poplatek zaslat fyzickou platební kartu, s kterou lze platit i v obchodech nebo na internetu.

Revolut účet není nijak napojen na jakýkoliv váš současný bankovní účet, takže si musíte peníze přeposlat na nově zřízený účet. Jedná se o velmi jednoduchou službu, která nabízí zajímavé možnosti a může sloužit jako speciální účet pro placení, třeba jen na internetu. Nyní ale získá podstatnou novinku v podobě podpory služby Google Pay.

Google Pay zatím v beta testu

Revolut odstartoval testování služby Google Pay pro některé uživatele této služby. Konkrétně majitelé platebních karet Revolut MasterCard (fyzických), mohou využívat Google Pay. Bohužel se tyto karty vydávaly spíše v minulosti a dnes většina uživatelů získává Visa karty. Ty zatím nejsou podporovány v rámci Google Pay.

Jak společnost Revolut uvádí na Twitteru, tak se jedná o beta test. Po otestování a vyhodnocení této novinky ale dojde k rozšíření podpory Google Pay mezi všechny uživatele, tedy i pro ty, co mají Visa karty od Revolut. Kdy se tak stane, zatím nevíme.

V tuto chvíli se už objevili i čeští uživatelé, co získali tuto možnost, takže se blýská na lepší časy. Když vezmeme v potaz, že na účet Revolut můžete poslat peníze z jakékoliv banky, nebo přeposlat peníze z jakékoliv platební karty, tak se jedná o nejjednodušší způsob, jak získat možnost placení skrze Google Pay bez nutnosti čekání, až se vaše banka rozhoupá a zavede tuto platební službu.

logo-app Revolut - Better than your bank Revolut Technologies Zdarma ANDROID logo-app Revolut - Beyond Banking Zdarma iOS

Zdroje: cnews.cz, plus.google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

MasterCard si můžete objednat pokud si zvolíte premium účet za 179 Kč měsíčně, pak je tato karty zdarma. Jakmile kartu máte můžete změnit premium účet na základní a karta vám už zůstane. Visu k základnímu účtu stojí 99 Kč.

Karel Straka

19. 7. 2018, 15:02

Revolut mám a je to hlavně nejlevnější způsob, jak směnit koruny na jinou měnu. Pokud zavedou Google Pay, tak pro mne lepší v zahraničí, protože moje banka Google Pay umí, ale směnný kurz má dražší.

Aha, tak já jim pošlu všechny osobní informace v podobě nafocené občanky a aby to měli pěkně kompletní tak ještě extra vlastní fotografii (protože fotokopie fotky z občanky nemusí být dost kvalitní).

Přemysl Vaculík

VIP 19. 7. 2018, 14:02

Selfie, která se pořizuje, tak je z důvodu ověření totožnosti na těch průkazech.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat