Levný iPhone X přijde o mnoho užitečných funkcí

Levný iPhone X přijde o mnoho užitečných funkcí
2018-05-02T19:14:41+02:00
• 2. 5. 2018
2

Letos se s největší pravděpodobností dočkáme minimálně tří nových iPhonů. K mání bude jak nový 5,8palcový telefon s OLED displejem, tedy nástupce aktuální vlajkové lodě X, tak také iPhone s 6,5palcovým OLED panelem, čímž uživatel bude moci využít větší dotykovou plochu ve stejné fyzické velikosti jako iPhone 8 Plus.

V neposlední řadě se dočkáme představení 6,1palcového iPhonu s LCD displejem. Bude se pravděpodobně jednat o nejlevnější možnou volbu. Model nabídne štíhlé rámečky, zato žádný Home Button (domovské tlačítko). Hardwarové tlačítko pak nahradí nově představená technologie Face ID. 

A u nejlevnějšího modelu i nadále zůstaneme. Analytik Ming-Chi Kuo uvedl, že 6,1palcový iPhone nebude disponovat technologií 3D Touch, a to kvůli nákladovým omezením. Apple v tomto případě prý použije technologii CGS (Cover Glass Sensor), jež přemístí dotykový modul iPhonu z panelu displeje na povrchové sklo. Díky této technologii by měl být displej mnohem odolnější vůči nárazům. 

To však není vše, o co bude nejlevnější model ochuzen. Místo OLED panelu, který je nyní umístěn v iPhone X, se zde dočkáme pouze LCD technologie. Další výraznou změnou bude použitý konstrukční materiál. Namísto ocelového těla můžeme očekávat pouze hliníkové. Na druhou stranu se jedná o nevyhnutelný krok, pokud se má 6,1palcový iPhone stát nejlevnějším modelem. 

iPhone X: odstranění 3D Touch aneb blíže k revoluci?

Apple sice odstraní 3D Touch, což může být pro mnohé uživatelé nepříjemné, ovšem mohlo by se jednat o krok k revoluci. Kuo ve své zprávě uvedl, že Apple pracuje na zcela novém systému bezdotykového ovládání iPhonu. Celý systém by pak byl postaven na speciálních gestech, které by uživatel vykonával nad displejem.

Senzory, které by v displeji byly zabudovány, by dokázaly rozpoznat například vzdálenost či náklon, na základě čehož by pak iPhone reagoval. 

Kuo se mimo jiné domnívá, že 6,1palcový iPhone s Dual SIM by mohl být v prodeji od 650 do 750 amerických dolarů. Levnější varianta, tedy model s pouze jedním slotem na SIM kartu, bude k dispozici od 550 do 650 amerických dolarů. 

Nejpopulárnějším telefonem se podle spekulací stane iPhone s 6,1 palcovou úhlopříčkou. Naopak nejmenší zájem pak bude o 5,8palcový model, tedy druhou generaci iPhonu X. Zajímavost: 6,1palcový iPhone s LCD displejem by mohl představovat 65 až 75 % všech zásilek od 3Q 2018 do 3Q 2019.

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reaktor atomový

3. 5. 2018, 8:30

Funkce nefunkce, i kdyby to nemělo žádný slot na simku a display byl jen nakreslenej. Hlavně že bude dobře viditelný logo jablíčka. O nic jiného mi u telefonu nejde.

Martin Novotný

3. 5. 2018, 6:31

funkce nefunkce ,hlavne ze bude mit vyrez….

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat