reklama

Google Now Launcher zřejmě končí

Google Now Launcher zřejmě končí
2018-05-04T06:44:50+01:00
• 4. 5. 2018
4

Android už ve svých počátcích dokázal zaujmout možností změny vzhledu, zejména díky mnoha aplikacím nazývaných jako launcher. V Obchodě Play jich najdete mnoho a možná jste ani nevěděli, že pod taktovkou Googlu najdeme rovnou dva launchery – Google Now Launcher a Pixel Launcher.

Google Now Launcher zřejmě končí

Právě tato aplikace zaujala, když došlo k její osamostatnění v Obchodě Play. Nabízela Google Feed, což je informační obrazovka, kde se ukazují novinky, zprávy a jiné události. Také mnohé zaujal díky své jednoduchosti. Svého času jste si Google Now Launcher mohli nainstalovat jen na několik smartphonů a tabletů, přičemž v první řadě byl dostupný pro Nexusy.

Již nějakou dobu víme, že se Google bude soustřeďovat v rámci vývoje na Pixel Launcher, ale ten je dostupný jen pro mobily Pixel. Očekávali jsme, že jak jednou původní Google Now Launcher skončí, zpřístupní se trochu více ten z Pixelů. K tomu nedošlo a možná ani nikdy nedojde.

V tuto chvíli to vypadá bledě pro původní launcher, jelikož Google z nějakého důvodu pozastavil možnost instalace, a to dokonce i na Nexus smartphony. To jsme si vyzkoušeli i my, což je vidět na obrázku výše. Nexus 6P (poslední svého druhu) není kompatibilní s Google Now Launcher. V podstatě launcher není kompatibilní s jakýmkoliv mobilním telefonem nebo tabletem.

Pakliže jej máte nainstalovaný, nic se nemění, ale již jej nedostanete na jakýkoliv jiný mobil, aspoň ne oficiální cestou. Budete se muset tedy poohlédnout po alternativách nebo instalačních APK souborech.

Alternativy

Máte lepší náhradu za Google Now Launcher? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroje: phonearena.com, pocketnow.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

David Nejeral

6. 5. 2018, 10:19
Android aplikace

Špatné. instaloval jsem to každému a všichni si jej chválili.

Daniel Čermák

4. 5. 2018, 8:39

Tak proč mi to jde normálně stáhnout? 😀

Karel Čapka

VIP 4. 5. 2018, 7:19
Android aplikace

to je škoda, nejlepší Launcher ..

Martin Novotný

4. 5. 2018, 6:48
Android aplikace

jejich chyba…. stejne to ma ten debilni Widget ktery nejde odstranit….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim