reklama

Společnosti Vodafone a TCL Communication uvedly na trh dětské chytré hodinky

Společnosti Vodafone a TCL Communication uvedly na trh dětské chytré hodinky
2018-04-20T07:49:30+01:00
• 20. 4. 2018

V dnešní době plné kriminality se mnoho rodičů bojí o své ratolesti a chtějí je mít stále na dosah a vědět, kde se pohybují. Klasický mobilní telefon je často drahá záležitost a hlavně je velmi náchylný na dětské zacházení. Pravě pro tyto účely společnosti Vodafone a TCL Communication vyvinuly dětské chytré hodinky.

Hodinky jsou určeny pro děti od 3 do 10 let věku, čemuž je samozřejmě přizpůsobena konstrukce hodinek a především design. Hodinky k samotnému fungování potřebují nanoSIM kartu s datovým a hlasovým tarifem. SIM karta však musí mít deaktivovaný PIN kód.

Hodinky díky technologiím GPS, Wi-Fi a GSM monitorují pohyb dítěte venku, ale i v budovách. Zároveň hodinky fungují jako mobilní telefon, díky čemuž umožní pořizovaní hovorů, psaní SMS zpráv nebo posílání obrazu. Dítě může skrze hodinky zavolat svým rodičům a rodiče zase dítěti do hodinek. Do hodinek se však dovolají pouze telefonní čísla která jsou přednastavena v seznamu kontaktů, což zamezí například obtěžování dětí.

Mezi další  velkou přednost hodinek patří možnost vytvoření takzvané bezpečné zóny. V té rodič nastaví přesnou oblast která je pro dítě bezpečná a v případě, opuštění nebo návratu zóny je rodič informován a může například skrze hodinky zavolat. V případě že se dítě dostane do krizové situace může využít tlačítka SOS, které okamžitě kontaktuje rodiče.

Aby hodinky nebyly jen a pouze formou hlídání monitorování, tak byly hodinky vybaveny několika hrami, které dítě bez problému zabaví. Pokud je však dítě větší může jej zaujmout například možnost další komunikace s kamarády například pomocí emotikonů. Tyto hodinky je možné spárovat téměř s každým mobilním telefonem, který disponuje operačním systémem Android nebo iOS. Stačí si stáhnout aplikaci na Google play nebo iStore. Hodinky jsou nyní dostupné u mobilního operátora Vodafone za cenu 3 777 korun.

logo-app TCLMOVE TCL-CONNECTED Zdarma ANDROID logo-app MOVETIME Smartwatch Zdarma iOS

Specifikace hodinek TCL MOVETIME Family:

  • Hmotnost: 52 gramů
  • Rozměry: 44 x 43,5 x 14,55 mm
  • Operační systém: proprietární
  • Procesor: Qualcomm 8909W
  • Operační paměť: 512 MB
  • Úložiště: 4 GB (bez možnosti rozšíření)
  • Displej: 1,3 IPS s rozlišením 240 x 240 pixelů
  • Baterie: 450 mAh (výdrž až 2 dny)
  • IP67, GPS, Wi-FI 802.11b/g/n, Bluetooth 4.2, nanoSIM

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Student IT, fanoušek nových technologií, který se příležitostně věnuje fotografování. Aktuálně preferuje operační systém iOS, ale předtím nepohrdl žádným Android zařízením. Mezi jeho koníčky patří recenzování nových zařízení, tábor, turistika a auta.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim