reklama

BlackBerry vloni prodalo méně než se čekalo

BlackBerry vloni prodalo méně než se čekalo
2018-03-04T11:10:02+01:00
• 4. 3. 2018

Výzkumný ředitel pro mobilní zařízení v Evropě ze společnosti IDC, Francisco Jeronimo prozradil počet dodaných zařízení od společnosti BlackBerry za loňský rok a konečné číslo vás docela překvapí. Možná byste očekávali větší zájem po přechodu pod křídla Androidu, ale zdá se, že ke skalním fanouškům značky byla připojena jen hrstka nových uživatelů. Nicméně výrobce s charakteristickou ostružinou ve znaku zůstává u ambiciózního plánu.

Zatím daleko od půli cesty

Za rok 2017 dokázalo BlackBerry dodat na trh pouze 850 tisíc telefonů. Číslo hodné srovnání leda s modelem Essential Phone, který si za půl roku pořídilo necelých 100 tisíc uživatelů. Modely Pixel od Googlu s 3,9 miliony kusy jsou zase naopak velmi vzdáleny i přesto, že oficiálně jej pořídíte jen na několika trzích. Tyto velké nepoměry potvrzuje fakt, že BlackBerry je k dispozici až u 110 operátorů a v 50 zemích světa.

Generální ředitel BlackBerry Mobile, Francois Mahieu, chce v budoucnu dosáhnout na podíl 3-5 % v segmentu prémiových zařízení s cenovkou na 400 dolarů (tj. cca 8 265 Kč). V současné době to odpovídá prodeji 10 milionů jednotek za rok, a to v porovnání s aktuálními čísly představuje hodně velké sousto. Pomoc pro naplnění plánů má přinést inovace v oblasti klávesnice nebo kvalitnějších materiálů.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim