reklama

Samsung Galaxy S9(+) – první dojmy video

Samsung Galaxy S9(+) – první dojmy [video]
2018-02-26T06:27:54+02:00
• 25. 2. 2018
3

Samsung včera v podvečer představil nový top model pro první polovinu roku 2018. Jedná se o modely Galaxy S9 a S9+. My jsme byli přímo na světové tiskové konferenci v Barceloně a hned po představení jsme se na oba telefony podrobně podívali.

Galaxy S9

Po loňské velké obměně designu a přechodu na téměř bezrámečkový design jsme ani nečekali nějaké velké změny. Samsung především napravil nešvar v podobě špatně umístěné čtečky otisků prstů. Ta je nově hned pod fotoaparátem. Z prvních dojmů se jedná rozhodně o lepší umístění než vloni.

Oficiálně: Samsung Galaxy S9 a S9+

Tělo je velmi kvalitně zpracováno a telefon velmi pěkně padne do ruky. Jen displej je opět trochu vyšší, než je pro pohodlné ovládání jednou rukou vhodné. Ale za to může jistě i poměr stran 18:9. Když už mluvím o displeji, zde není co vytknout. Samsung displeje umí, použitý Super AMOLED s úhlopříčkou 5,8” má mít dokonce ještě vyšší jas než u předchůdce.

Fotoaparát nabízí opravdu mnoho režimů, až jsem se v tom pomalu ztrácel. Velkou novinkou je proměnná clona mezi hodnotou F/1.5 a F/2.4. V základu v režimu auto se o nějaké přepínání nemusíte vůbec starat. V podmínkách výstaviště, kde bylo dost světla, telefon výhradně používal clonu 2.4. Zhodnocení, jak S9 fotí, si ale ponecháme až na recenzi. Rozhodně ale aspiruje na to nejlepší na trhu.

Další novinkou je také super zpomalené video neboli nahrávání při 960 snímcích za sekundu. Jedná se v podstatě tu samou funkci jako u Xperie XZ Premium. Takže v tomto případě nic nového pod sluncem.

Třetí novinkou související s fotoaparátem je AR Emoji. Telefon naskenuje váš obličej a vytvoří jeho 3D sken. Pak můžete vytvářet různé animované smajlíky a další. Tato funkce mě nicméně příliš nezaujala. Jak to přesně funguje můžete vidět na videu.

Poslední hlavní novinkou S9 jsou stereo reproduktory vyladěné firmou AKG. Dokonce také podporují Dolby Atmos.

Galaxy S9 má jinak ty nejlepší specifikace. Co jiného od top modelu čekat. Celkově se ale jedná spíše o takový mírný facelift modelu S8 a majitele tohoto modelu asi nebudou mít moc důvodů upgradovat. Pro majitele S7 se ale bude jednat o povedeného nástupce.

Cena a dostupnost Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+

Už 16. března si budou moci první zájemci zakoupit novinky v 64GB verzích. Pokud toužíte po 256GB, budete si muset počkat až do 23. března.

Oba modely budou dostupné ve třech barevných verzích – Midnight Black, Coral Blue a zcela nové barvě Lilac Purple. Doporučená maloobchodní cena modelu Galaxy S9 bude 21 999 Kč (64 GB)24 499 Kč (256 GB), u modelu Galaxy S9+ pak 24 499 Kč (64 GB) a 26 999 Kč (256 GB).

Jestliže se vám mobily Galaxy S9 a Galaxy S9+ zalíbily natolik, že nechcete čekat, budete moci si je předobjednat a získat je o sedm dnů dříve, než budou oficiálně v prodeji, ale musíte tak učiniti v termínu od 25. února do 7. března. Navíc prostřednictvím webu www.novysamsung.cz odprodat používaný telefon a k výkupní ceně získat bonus ve výši 2500 Kč.

HEUREKASamsung Galaxy S9 G960F 64GB Dual SIM na Heureka.czSamsung Galaxy S9 G960F...Cena od 8 190 KčHlídat cenu (jen pro přihlášené)

HEUREKASamsung Galaxy S9 Plus G965F 64GB Dual SIM na Heureka.czSamsung Galaxy S9 Plus...Cena od 9 699 KčHlídat cenu (jen pro přihlášené)

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Jaké další režimy slow motion umí?
Třeba full HD 240 fps atd.?
Díky.

All mobile

26. 2. 2018, 7:19

Včera jsem měl možnost si S9 a S9+ vyzkoušet na živo a přišlo mi, že se i o něco lépe drží v ruce.Rozhodně jde o špičkové telefony, které ve všech směrech dokážou nabídnout vinikající výsledky.Stereo reproduktory AKG hrají hlasitě, prostorově a to je to velký rozdíl oproti předchozím modelům.

Nejvíc se mi ovšem líbil foťák s proměnlivou clonou.Je těžké něco už tak dobrého vylepšit a z mého pohledu se jim to opravdu povedlo. =)
Jinak opět 8 jádrový procesor chlazený kapalinou a 2k SuperAmoled HDR displej na který je úžasná podívaná.

All mobile

Přemysl Vaculík

VIP 26. 2. 2018, 11:19

Teď by mě zajímalo, jak bude Apple reagovat. Google nemusí, ten si půjde svou cestou, nebo si to koupí od Samsungu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat