reklama

BlackBerry odstraní placené aplikace z BlackBerry World

BlackBerry odstraní placené aplikace z BlackBerry World
2018-02-28T08:59:45+02:00
• 28. 2. 2018
2

Společnost BlackBerry oznámila ke konci minulého roku, že bude svůj systém BlackBerry 10 podporovat až do konce roku 2019. Z toho plyne, že současní majitelé zařízení mají ještě dva roky na přechod k jiné platformě. Samotné čekání na konec nebude tak jednoduché, jak se mohlo zdát, a to ani pro vývojáře, kteří ještě podporují BB10 a nabízejí svůj v obsah v BlackBerry World.

BlackBerry 10 – podpora skončí v roce 2019

Pozvolná čistka BlackBerry World

Společnost oznámila, že 1. dubna dojde k odstranění všech placených aplikací z obchodu BlackBerry World. Vývojáři ale mají možnost předělat své výtvory na aplikace zdarma, nebo si zařídit jiný platební mechanismus. Co se týče systému předplatného, bude také ukončen. Uživatelé budou moci reklamovat platby u aplikací až do 30. dubna 2018.

BlackBerry World

Jelikož se jedná o celkem zásadní krok, zejména pro vývojáře, tak je jen otázkou, jestli nyní budou investovat svůj čas do předělávání svých placených aplikací. Mohou je zpřístupnit zdarma, ale pak jim nebudou přinášet finanční příjmy.

Implementace jiného platebního mechanismu zabere poměrně dost času a vzhledem ke konci samotné platformy je otázkou, jestli je zde nějaká šance, že se jim vrátí náklady. V tuto chvíli spíše můžeme očekávat, že vývojáři neučiní jakékoliv kroky a všechny takové aplikace jednoduše zmizí. Případně je jednodušeji přepnou na obsah zdarma.

WhatsApp končí s BlackBerry 10, Windows Phone a S40

Vzhledem k tomu, že už i větší společnost nepočítají s tímto systémem, dá se očekávat, že samotný obsah pro BB10 začne mizet ve velkém. V tuto chvíli je lukrativnější vyvíjet pro platformy iOS a Android.

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Milan Strnadel

28. 2. 2018, 19:53

Ahoj.
Vyplatilo by se pořídit BB Z10, případně jiné BB za solidní peníz a využít v případě poskytnutí zdarma teto akce a vybavit si tak telefon zcela zdarma hodnotnými aplikacemi?

BB sem nikdy neměl a vždy ho chtěl,
Tak zda jsou aplikace tak kvalitní ze by se to oplatilo na nějaký způsob využití telefonu…

Přemysl Vaculík

VIP 28. 2. 2018, 20:09

Spíše to nemohu doporučit. Pakliže se změní nějaká služba, už nemusí být výhodné pro vývojáře vydávat opravu, vzhledem k tomu, že systém končí. Pokud hledáte „retro“, tak třeba ano.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat