reklama

AirPlay 2 z iOS 11.3 nově podporuje tvOS 11.3

AirPlay 2 z iOS 11.3 nově podporuje tvOS 11.3
2018-01-27T11:23:33+02:00
• 27. 1. 2018

Již dříve společnost Apple vydala vývojářskou beta verzi iOS 11.3 a tvOS 11.3, o které jsme vás již informovali v našem článku. Ta bude obsahovat nové funkce jako například Animoji, Business Chat pro iMessage apod. Kromě toho se ale v systémech nachází podpora AirPlay 2.

Tato funkce byla ohlášena již jako funkce iOS 11 na WWDC 2017. Od té doby jsme ale o této funkci dlouho neslyšeli. Funkce AirPlay 2 se objevila už v betaverzi iOS 11.2, ale nakonec se nedostala do finální verze.

V iOS 11.3 a tvOS 11.3 se AirPlay 2 vrací. Hlavní novinkou druhé verze je podpora přehrávání ve více místnostech najednou. To znamená, že můžete streamovat na více televizích Apple TV nebo podporovaných reproduktorech, přímo z vašeho iPhone a dosáhnout tak plného domácího audio zážitku.

Chytrý reproduktor HomePod měl být původně uveden na trh již s AirPlay 2, nakonec tomu tak ale nebude. Kvůli tomu nejprve nebude podporovat tuto možnost spouštět na více HomePodech hudbu najednou a vytvořit tím stereo efekt. Je velmi pravděpodobné, že právě verze iOS 11.3 ve finální verzi přinese tuto podporu tzv. „multi-room“ režimu. Oficiálně ale americký výrobce pouze řekl, že „multi-room“ přijde na HomePod až někdy později, v průběhu letošního roku a bude spuštěn s peer-to-peer AirPlay streamingem.

Je důležité upozornit, že AirPlay 2 v iOS 11.3 a tvOS 11.3 obsahuje stále několik chyb. To ovšem není nic neobvyklého, neboť se jedná teprve o první beta vydání. Nicméně nová verze iOS je funkční a s dalšími upgrady bude blíže k finálnímu vydání.

AirPlay 2 budou podporovat i jiní výrobci

Druhá verze streamovací funkce je první velkou aktualizací funkce od jejího původního představení, ke kterému došlo před 7 lety. Apple tvrdí, že standard snižuje zpoždění a latenci. AirPlay 2 reproduktory se už také zobrazují v Home aplikaci. Kromě toho společnosti, jako například Sonos uvedly, že v tomto roce začnou s podporou AirPlay 2.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Je mi 22 let a studuji Tělovýchovu+žurnalistiku v Olomouci. Mezi mé největší koníčky patří sport. Především ale fotbal a posilování. Rád jezdím na kole, plavu a běhám, baví mě i zimní sporty jako lyžování a hokej. Rovněž se zajímám o zdravý životní styl. Pochopitelně se zajímám i mobilní telefony.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat