reklama

Google Allo si našlo cestu do kontaktů

Google Allo si našlo cestu do kontaktů
2017-08-02T08:00:17+01:00
• 2. 8. 2017

Google v současnosti nabízí několik komunikačních služeb, přičemž nejznámější je Hangouts. Dále zde máme Duo pro hlasové a video hovory a v neposlední řadě je zde Allo pro chat. Ačkoliv se nejedná o dokonalou službu, nabízí standardní funkce. Tak trochu je problém s rozšířeností, jelikož lidi zatím nemají důvod používat nový komunikační nástroj.

Nyní Google zakomponoval do Allo funkci, která integruje zkratku přímo do aplikace s kontakty. Novinku najdete tedy u konkrétního kontaktu, pakliže také používá Allo. Dalo by se očekávat, že se zkratka bude objevovat jen v oficiální aplikaci Kontakty od Googlu, ale došlo na širší implementaci. Díky ní můžete objevit možnost zahájení chatu také v aplikacích od Samsungu, OnePlus a dalších.

Sice tato drobnost nezajistí masivní rozšíření používání Allo, ale na druhou stranu dá více prostoru pro používání.

Kromě této novinky se podařilo objevit ve zdrojovém kódu verze 15, že jsou obsaženy části pro spárování s webovou verzí služby. Ta sice zatím není dostupná, ale dle těchto náznaků se dá odhadovat, že ke spuštění dojde v dohledné době. Nová verze aplikace obsahuje sekvence pro spárování a také čtečku QR kódu.

Zdroje: 9to5google.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim