reklama

Skycure: Podívejte se, jakými způsoby lze infikovat systém iOS

Skycure: Podívejte se, jakými způsoby lze infikovat systém iOS
2017-08-02T07:45:31+01:00
• 2. 8. 2017

Zahraniční společnost Skycure, což je de facto vůdce v oblasti mobilní obrany proti hrozbám, dnes zveřejnila velmi pozoruhodnou zprávu, která nejspíše bude zajímat majitele iOS zařízení. Sycure nyní zveřejnila zprávu, ve které je detailně zpracován výzkum týkající se bezpečnosti iOS za posledních deset let.

Studie zjistila, že mobilní platforma iOS se stala populární, především u podnikatelů, vedoucích pracovníků a také vládních úředníků. Ovšem k tomu se váže také míra útoků a nebezpečnost škodlivého softwaru, která se taktéž navýšila. Podle zprávy se procentní podíl škodlivého softwaru pro iOS více než ztrojnásobil, a to od 3. čtvrtletí roku 2016. Oproti konkurenčnímu Andoridu, který je mnohem otevřenější, je na tom stále o poznání lépe.

Existuje hned několik aplikací, což mimo jiné uvedl Skycure, že malware na zařízeních se systémem iOS se stává stále více převládající, neboť se neustále zvyšuje sofistikovanost exploitů (= jedná se o speciální program, data či frekvence příkazů, které využívají programátorskou chybu, jež způsobí původně nezamýšlenou činnost softwaru a umožňuje tak získat svůj prospěch).

„Míra škodlivého softwaru iOS se nadále zvyšovala a ztrojnásobila se z třetího čtvrtletí roku 2016 do prvního čtvrtletí roku 2017.“

Apple však podle slov Skycure odvádí neuvěřitelně dobrou práci v udržování malwaru co nejdále od App Storu. Široká veřejnost si často myslí, že iOS zařízení nemohou získat žádný škodlivý software, neboť každá aplikace prochází speciálním „řízením“ App Storu. Ve skutečnosti je to ale tak, že existuje několik způsobů, jak infikovat iOS mimo App Store. Ve zprávě Skycure jsou mimo jiné uvedeny také metody a příklady hrozeb:

  • prostřednictvím služby App Store (například aplikace obsahuje službu XcodeGhost)
  • prostřednictvím aplikace se škodlivým certifikátem, který však Apple schválil (například „appka“ zahrnuje službu AceDeciever)
  • pomocí takzvané slepé aplikace, její součástí pak je Yispecter
  • prostřednictvím jailbreaku
  • přes klasický USB kabel (škodlivé nabíječky a tak podobně)
  • prostřednictvím škodlivého nastavení (škodlivé profily)
  • aplikace využívá zranitelnost operačního systému

Oficiální tiskouvou zprávu společnosti Skycure si můžete přečíst ZDE.

Zdroj: marketwired.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim