reklama

Spotify má nyní o 10 milionů předplatitelů více, než v březnu tohoto roku

Spotify má nyní o 10 milionů předplatitelů více, než v březnu tohoto roku
2017-08-02T08:39:58+01:00
• 2. 8. 2017
4

Švédská hudební streamovací služba je každým kvartálem silnější a silnější, což mimo jiné dokazují také nově zveřejněné výsledky. Podle zahraničního serveru TechCrunch se Spotify více než daří, neboť aktuálně přesáhlo hranici 60 milionů předplatitelů. Služba dokázala za necelých pět měsíců navýšit svou uživatelskou základnu hned o dalších 10 milionů (v té době mělo Spotify předplaceno 50 milionů uživatelů).

Klasických zákazníků, myslím tím uživatele používající verzi zdarma, má švédská firma více než 140 milionů, a to po celém světě. Hlavního konkurenta Apple Music jednoznačně drtí, neboť ta má aktuálně „pouze“ 27 milionů předplatitelů. Toto číslo Apple zveřejnil na své vývojářské konferenci v červnu tohoto roku.

Od svého debutu, tedy od roku 2015, se společnost Apple svou službu Music neustále snaží rozšiřovat. Více méně se jí to daří, a vůbec ne špatně. Faktem ale je, že Apple nové zákazníky láká především na exkluzivní alba, koncerty a originální televizní programy. Pokud chcete vyzkoušet Apple Music, máte k dispozici tříměsíční bezplatnou zkušební dobu. Po skončení této lhůty budete mít na výběr, zda službu chcete využívat i nadále či nikoliv. Pro předplatitele služby je stanovena cena na 9,99 dolarů, což je v přepočtu asi 250 Kč.

Spotify je na tom s cenovkou totožně, jako její hlavní konkurent Music. Ovšem stále jsem názoru, že právě Spotify nabízí daleko lepší a pohodlnější služby, než Apple Music. Jen pro zajímavost, v roce 2016 se příjmy společnosti Spotify zvýšily o více než 50 procent, tedy o 3,3 miliardy dolarů.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Petr Port

2. 8. 2017, 13:23

Těšil jsem se na Spotify a mám i dostatečné data abych tuto službu mohl využívat, ale kvalita přehrávané hudby v porovnání s PowerAmpem je bohužel hodně špatná, takže za mě zatím ne.

Zdeněk Koutský

2. 8. 2017, 15:10

PowerAmp nabízí streamování hudby, legálně?

Jiří Daniel Trávníček

2. 8. 2017, 10:54
Android aplikace

Spotify je vynikající služba. Ten skokový nárůst je možná způsoben i tím, že Spotify nabízel v akci premium účet na 3 měsíce za 0.99$

Zdeněk Koutský

2. 8. 2017, 15:11

To máte určitě pravdu, kdyby se akce znovu objevila, jistě by firma získala více předplatitelů

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim