reklama

Chrome 59 přináší nejen podporu aPNG a Capture API

Chrome 59 přináší nejen podporu aPNG a Capture API
2017-06-08T07:00:37+01:00
• 8. 6. 2017
2

Google v těchto dnech uvolnil Chrome ve verzi 59 v rámci stabilního vydání. Hlavní novinkou je optimalizace běhu, která má dopad na využití hardwaru. Nejenže se stránky načítají o něco málo rychleji, ale dochází i k úspoře na straně využití paměti RAM.

aPNG

Mezi další novinky patří podpora animovaných PNG (aPNG) obrázků, což je svým způsobem náhrada za animované GIF obrázky. Z určitého pohledu se jedná o pokrok, hlavně co se kvality týče. Pakliže jsou správně vytvořeny, mohou spotřebovávat méně dat, pokud jde o animace.

Capture API

Webové stránky již nějakou dobu mohou požádat o přístup ke kameře. Bohužel nebylo k dispozici široké nastavení a ani plné rozlišení na jakémkoliv zařízení. Google do Chromu 59 integroval nové Capture API, které poskytuje široké možnosti.

Hlavní novinkou tohoto API je volba kamery – přední nebo zadní. Odemykají se také možnosti zoomování, zaostřování a používání blesku. Kromě toho lze pořídit snímek v plném rozlišení. I zde ale bude platit, že každá webová stránka vyšle dotaz na používání kamery a pak jen záleží jen na vás, jestli povolíte přístup nebo ne.

Bezpečnost především

V Chromu 59 se také myslelo na bezpečnost. Google již nějakou dobu zdůrazňuje nutnost využívaní bezpečnějšího protokolu HTTPS, zejména tehdy, pokud webová stránka obsahuje vstupní pole, do kterého má uživatel cokoliv zadávat. Ve verzi 59 se implementovalo pár změn.

Například stránky vložené skrze iframe je znemožněno posílat notifikace. To se hlavně týká reklam a jiného podobného obsahu, jenž je vložen do hlavní stránky. Taktéž není možné poskytovat obsah na stránce skrze protokol FTP.

Další drobné změny

Nová verze webového prohlížeče například bude zamezovat webovým stránkám dotazovat se na povolení zasílání notifikací, pakliže je třikrát odmítnete. Respektive dojde ke značnému omezení – Chrome povolí jeden dotaz za týden.

Byla přidána podpora Presentation API, díky čemuž budou moci stránky přistupovat k dalšímu displeji pro prezentování obsahu. Dále se PaymentRequest API pro platby otevírá dalším službám, tudíž zde nebude jen podpora pro Android Pay.

Chrome 59 obsahuje další drobné změny a novinky, které jsou zaměřeny na vývojáře.

logo-app Prohlížeč Chrome – Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tohle psali na svetandroida.cz už včera…

Přemysl Vaculík

VIP 8. 6. 2017, 12:40

A psali o aPNG, Capture API, Presentation API a dalších?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim