reklama

Microsoft i Samsung budou následovat Apple, představí chytré reproduktory

Microsoft i Samsung budou následovat Apple, představí chytré reproduktory
2017-06-09T07:47:27+02:00
• 9. 6. 2017

Chytrá zařízení se pomalinku začínají ukazovat v nejrůznějších podobách. Společnosti Amazon a Google již nějakou dobu nabízejí chytré reproduktory (Echo a Home), které je možné hlavně ovládat hlasem. Nejenže slouží pro přehrávání hudby, ale také je lze využít i pro ovládání nejen domácnosti.

Nedávno jsme se dočkali také uvedení podobného produktu od nováčka na trhu se smartphony – Essential. Nejnovějším produktem na tomto trhu je HomePod od společnosti Apple. Skoro by se dalo říci, že právě ostatní firmy čekaly na tento krok. Nyní se začíná proslýchat, že se tento segment rozroste o další produkty jiných společností.

Konkrétně se mluví například o Samsungu, který již nyní má pracovat na chytrém reproduktoru s osobním asistentem Bixby. Dále by se měl objevit reproduktor od Microsoft, kde zas pro změnu poběží Cortana. Zajímavou informací může být spekulace, že právě Microsoft spolupracuje na reproduktoru s výrobcem Harman Kardon (je vlastněný Samsungem).

To ale není vše, zdroje se zmiňují o dalších společnostech, mezi kterými se najdou i mobilní operátoři z asijských zemí. Například se má připojit SK Telecom, KT, SoftBank, a dokonce i komunikační služby jako například Kakao (KakaoTalk).

Vypadá to, že se trh rozroste o mnoho společností, ale všechny bude spojovat jeden problém – jazyková bariéra. Buď nabídnout angličtinu, nebo jiný lokální jazyk. Případně se dočkáme podpory němčiny, francouzštiny atd. Čeština zatím není ve výhledu.

Zdroj: androidcommunity.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat