reklama

Satya Nadella: uděláme další telefony, nemusí ale vypadat jako ty, které denně potkáváte

Satya Nadella: uděláme další telefony, nemusí ale vypadat jako ty, které denně potkáváte
2017-05-05T07:44:49+02:00
• 5. 5. 2017

Je to již nějaký ten pátek, kdy Microsoft vůbec poprvé přišel s novým smartphonem s operačním systémem Windows. Jeho podíl na trhu však klesl pod 1 procento a prozatím neexistuje žádný jasný plán, kterým by se redmondská společnost veřejně pochlubila.

Nicméně, generální ředitel firmy Microsoft, Satya Nadella, se v nedávném rozhovoru rozplýval o budoucnosti nových chytrých telefonů značky Microsoft. Podle jeho prohlášení chystá společnost představit takový telefon, který se bude od současných modelů výrazně lišit.

Firmě navíc napomáhá fakt, že s ní spolupracuje hned několik OEM partnerů, jako je například HP. Ten vyrábí chytré telefony s operačním systémem Windows, navíc se oproti konkurenci zaměřuje více na správu, zabezpečení a Continuum, díky čemuž se telefon dokáže chovat jako větší pracovní plocha.

Nadella mimo jiné uvedl, že se Microsoft v poslední době více soustředí na integraci svých aplikací a služeb do konkurenčních platforem, jako je iOS a Android. To však neznamená, že by se v Redmondu zapomnělo na hardware. Ten Microsoft umí stále dobře, důkazem toho je nový Surface.

„Když se nás tedy zeptáte, kdy uděláte další telefony? Jsem si jistý, že uděláme další telefony. Nemusí ale vypadat jako telefony, které denně potkáváte,“ prohlásil v rozhovoru Satya Nadela.

Zdroj: ubergizmo.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat