Revoluce na Twitteru v podobě profesionálního nepřetržitého vysílání „televize“

Revoluce na Twitteru v podobě profesionálního nepřetržitého vysílání „televize“
2017-05-05T07:29:58+02:00
• 5. 5. 2017

Twitter je jednou z nejznámějších sociálních sítí na světě a taktéž desátou nejnavštěvovanější. Pro přilákání většího počtu nových uživatelů, popřípadě získání většího počtu pravidelných uživatelů přichází Twitter se zcela revoluční změnou. Do sociální sítě přibude profesionální nepřetržité sportovní a zpravodajské vysílání. A kromě toho jsou přislíbeny originální zábavní pořady, zpravodajství a sportovní pořady.

twitter 24/7

První přijde na řadu Bloomberg

Celkem se do nového stremovacího projektu Twitteru zapojí dvanáct subjektů. Cílem bude kromě textové a obrazové podoby aktuálních informací přinášet i audiovizuální obsah. Smyslem je přinést uživateli přehled o tom, co se děje ve světě právě teď a tady v nepřetržitém vysílání. Prvním sjednaným partnerem je společnost Bloomberg, která vlastní televizní stanici Bloomberg News. Právě tato mediální organizace by měla být první, která započne na podzim tohoto roku 24/7 stream zpravodajství.

Kromě nepřetržitého zpravodajství bude i nepřetržité vysílání sportovního kanálu s názvem Stadium. Z Twitteru se tedy stane internetová televize, avšak stále se zachovalou původní textovou sociální síť. Kromě nepřetržitého vysílání dvou kanálů zde bude dalších deset pořadů, které budou občasně vysílat, popřípadě pokrývat živým přenosem vybrané události. U sportovního odvětví to bude celkem pět kanálů, u zpravodajství čtyři a u zábavního odvětví tři.

U sportu se mohou diváci těšit na přenos WNBA (ženský basketball), MLB (basebollová liga) či PGA (golf). Do zpravodajství se kromě Bloombergu zapojí i The Verge, Buzzfeed a Cheddar. U zábavního sektoru půjde o pořady Live Nation, IMG Fashion a Propagate.

Projekt by měl odstartovat letos na podzim. Streamování některých sportovních sezón má Twitter domluvený až do roku 2019. Původně měla být vysílána i NFL, ale licenci na ni dříve odkoupil Amazon.

 

Zdroje: 9to5mac.com, thenextweb.com, thenextweb.com, cs.wikipedia.org

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat