reklama

Prohlížeč Chrome pro iOS nyní podporuje QR skener

Prohlížeč Chrome pro iOS nyní podporuje QR skener
2017-02-09T12:05:48+02:00
• 9. 2. 2017
2

Aktualizace prohlížeče Chrome pro zařízení s iOS přidala jednu nenápadnou novinku. Chrome je sice open source, takže je otevřen různým vývojářům, ale Google sám nezapomíná na pravidelné aktualizace a v té poslední přidali funkci QR skener, která je navíc dobře použitelná i s funkcí 3D Touch.

Mnoha vylepšení se dočkal i Chrome pro Android

Jak jsme vás již informovali, tak načítání prohlížeče je teď nyní rychlejší. A to díky spolupráci s Facebookem. V nové verzi s číslem nalezneme funkci skeneru barcode kódů a QR kódů. Možnost přečtení Microsoft Tag však chybí. Tato funkce usnadní práci se čtením těchto typů kódů. Nyní si uživatel nemusí instalovat vlastní separátní aplikaci pro přečtení kódů. Nyní stačí otevřít pouze prohlížeč. Spuštění novinky je možné i přes ikonku aplikace Chrome, kdy pomocí 3D Touch podržíte prst na aplikaci a následně vyberete z nabídky funkci skeneru. Novinka je též spustitelná přes funkci Sportlight.

Chrome pro systém Android se oproti verzi pro iOS dočkává velikých změn. Psali jsme o propojení s WebAssembly, jakousi náhradou JavaScriptu. Dále zde jsou vylepšené notifikace, lepší použití s Android Wear a optimalizované přehrávání videí. Nechybí ani možnost rychlejšího provedení vhodné akce, pokud se na webové stránce nachází například e-mail, či telefonní číslo.

logo-app Google Chrome Developer Zdarma iOS

Zdroj: pocketnow.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Renata Ferencova

10. 2. 2017, 11:28

Zatim nechci primat komentare pozdeji dekuji

Karel Čapka

VIP 10. 2. 2017, 12:07
Android aplikace

O čem to tu mluvíte?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim