reklama

EU se chce zaměřit na geoblokaci online obsahu

EU se chce zaměřit na geoblokaci online obsahu
2017-02-09T14:03:00+02:00
• 9. 2. 2017
2

Když se streamovací služba Netflix otevřela světu, mnozí si mysleli, že díky tomu bude dostupný kompletní obsah, jaký nalezneme v USA. Bohužel to tak nefunguje. Omezení vyplývají z autorských práv, do kterých se odráží geoblokace. Jinak řečeno, služby si hlídají, v které zemi se nacházíte a podle toho vám poskytují obsah.

Evropská unie se nyní chce zaměřit na tento problém a připravuje legislativu, která by do jisté míry měla zrušit blokování obsahu na základě lokace daného uživatele. To znamená, že pokud si budete předplácet nějakou českou službu a vycestujete do zahraničí v rámci EU, provozovatel služby vám nebude moci upravit obsah na základě toho, že se již nenacházíte v Česku.

Díky nové legislativě by uživatelé mohli využívat služby z domovské krajiny (kde je objednali) i v jiných zemích v rámci Evropské unie. Bohužel to ale nebude znamenat, že by například Netflix musel zpřístupnit obsah z USA i v zemích EU. Na toto si unie zřejmě netroufá a snaží se vylepšit postavení zákazníků vůči takovým službám.

Uvidíme, jestli se někdy dočkáme kompletního zrušení blokace obsahu na základě geolokace. Rozhodně by se jednalo o vítaný pokrok v globální míře.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Vojta Vilímec

9. 2. 2017, 21:33
Android aplikace

To znamená, že se přes Google Play budou moct dát koupit Pixely!

Ján Valkovič

VIP 10. 2. 2017, 6:59
Android aplikace

Skôr nie ako áno

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim