reklama

Nokia žaluje Apple v USA a v Německu aktualizováno

Nokia žaluje Apple v USA a v Německu [aktualizováno]
2016-12-26T08:00:42+02:00
• 26. 12. 2016

Aktualizováno 26. 12.

Pakliže se podíváme do historie soudních bitev společností, můžeme si všimnout, že v některých případech reaguje žalovaná společnost tím, že podá také žalobu. Ač jsme nečekali, že by Apple takto zareagoval, i tak došlo k odpovědi.

Apple vyřadil ze svého obchodu produkty společnosti Withings, která je vlastněna právě Nokií od letošního dubna. Jedná se o zvláštní reakci, ale lze to zcela pochopit. Pravděpodobně se tedy schyluje k soudní bitvě, která může trvat i roky a Apple je připraven na souboj vedený i na úrovni produktů.

Původní článek 22. 12.

Na pozadí trhu s mobilními telefony panují války ohledně patentů a používaných technologií. Jeden z největších sporů se odehrál mezi Samsungem a Applem. Na druhou stranu se také ukazovaly dohody mezi výrobci, kteří tak nechtěli zbytečně trávit čas u soudu. Například v roce 2011 vznikla dohoda mezi Applem a Nokií, přičemž se finská společnost postavila v největším sporu za Apple.

Nokia žaluje Apple

Dalo by se očekávat, že se Nokia nebude pouštět do soudních sporů, ale ukazuje se, že dohoda z roku 2011 není dostatečná. Applu byly nabídnuty další licenční návrhy, ale ty byly pravděpodobně smeteny ze stolu. Z tohoto důvodu se schyluje k novému sporu. Nokia konkrétně žaluje Apple v Dusseldorfu, Mannheimu a v Mnichově, přičemž další spory se budou vést ve Spojených státech, konkrétně v Texasu.

Nokia se rozhodla pro toto řešení, jelikož nebyla nalezena dohoda s Applem, který údajně odmítá licenční poplatky. Ve hře je několik patentů, jež zahrnují například displeje, uživatelské prostředí, software, antény, čipsety a zpracování videa.

Je docela možné, že soudní spory jsou jen strategickým tahem, jak donutit Apple k uzavření dohod.

Zdroje: 9to5mac.com, gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat