reklama

Microsoft Surface Phone může dostat Snapdragon 835 od Qualcommu

Microsoft Surface Phone může dostat Snapdragon 835 od Qualcommu
2016-11-28T07:35:15+02:00
• 28. 11. 2016

Společnost Microsoft se pomalu loučí s obchodní značkou Nokia a zároveň i celou produktovou řadou Lumia. To ovšem neznamená, že nadobro odejde z mobilního trhu. I když tomu v minulosti nahrávalo spoustu zpráv, tak americký gigant chystá pro příští rok nové zařízení, které by se mohlo objevit pod názvem Surface Phone. V současné době údajně existují dokonce dva prototypy od sebe rozlišené hardwarovou sestavou.

microsoft-surface-phone

Nejnovější informace přinesl server Nokia Power User, který má až překvapivě spolehlivé zprávy, takže zveřejněné specifikace nemusí být úplně mimo mísu. V čele se může objevit 5,5palcový displej s QHD rozlišením. První verze nabídne 4GB operační paměť RAM, kdežto druhá potěší 6GB pamětí RAM a podporou funkce Continuum. Hardware dodá nejspíš společnost Qualcomm – přesněji jejich připravovaný Snapadragon 835 s osmi jádry založenými na 10nm technologii.

Totožný procesor by se měl také objevit v nadcházejícím Galaxy S8 od konkurenčního Samsungu. K telefonu bude možné pořídit speciální ochranný kryt s vestavěnou klávesnicí a dotykovým perem. Zařízení nabídne mobilní verzi Windows 10 s aktualizaci Redstone 3, kterou Microsoft uvolní až později v roce 2017. Nejprve začátkem roku 2017 dorazí aktualizace Redstone 2. V Redstone 3 lze očekávat podporu desktopových programů v mobilní verzi systému.

Zdroj: nokiapoweruser.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim