reklama

Microsoft Office bude dostupný pro Chrome OS

Microsoft Office bude dostupný pro Chrome OS
2016-11-13T10:07:03+02:00
• 13. 11. 2016
2

Chrome OS ještě před lety vypadal jen jako další pokus Googlu, u kterého bude poměrně nejasná budoucnost. Čas ale ukázal, že je zájem o taková zařízení a omezení systému Chrome OS nejsou tak velkým mínusem. Postupem času vznikaly aplikace, přičemž nedávno došlo k poměrně razantnímu kroku ze strany Googlu – Chrome OS získává podporu Obchodu Play, díky čemuž lze instalovat androidí aplikace.

Microsoft Office

Díky tomuto kroku se otevřely možnosti pro tento systém, což také znamenalo, že půjde nainstalovat většina aplikací. Bohužel se to netýká balíku Microsoft Office. U některých uživatelů se objevila hláška, že zařízení není podporované. Některé Chromebooky nemají takový problém.

Mohlo se zdát, že si Microsoft nepřeje, aby kancelářský balík byl dostupný na systému Chrome OS. Avšak současné stanovisko je pozitivnější. Microsoft, dle svého vyjádření, spolupracuje s Googlem na optimalizaci, aby uživatelský dojem z používání byl co nejlepší.

Zatímco aplikace Microsoft Office jsou pro Androidy převážně zdarma, tak majitelé Chrome OS se zřejmě dočkají jednoho omezení, jakmile budou aplikace připraveny. Pokud je bude chtít uživatel používat na chromebooku s velikostí displeje 10,1 palců a větší, bude potřebovat předplatné Office 365.

Tímto krokem bude dostupnost výrazně omezena, ale na druhou stranu samotné předplatné neobsahuje pouze možnost používání aplikací. Nejlevnější varianta totiž obsahuje například 1 TB prostoru v cloudovém úložišti OneDrive.

Zatím to tedy vypadá, že Chrome OS bude jen pro běžné uživatele, ale ve vzduchu je stále otázka možnosti vývoje androidích aplikací. Díky tomu by se mohla tato zařízení stát zajímavější pro vývojáře.

Zdroje: 9to5google.com, dailygenius.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Mě osobně na chromebooku stačí google docs. Fungujou perfektně a nemusí se za ně platit.

Karel Čapka

VIP 13. 11. 2016, 10:28

Podle me jsou celem pozadu. Lepsi by bylo, kdyby koupili Jide (vyrobci Remix OS) a nejak spojili sily.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat