reklama

Klávesnice Swiftkey bude nově poháněna neuronovou sítí

Klávesnice Swiftkey bude nově poháněna neuronovou sítí
2016-09-15T19:03:50+01:00
• 15. 9. 2016
2

Prediktivní psaní na mobilech existuje velmi dlouho, ale až s příchodem smartphonů došlo k rozmachu, kdy se vývojáři zaměřili na zdokonalení napovídání. Jedna z velmi populárních aplikací Swiftkey je poháněna modelem „n-gram“ (systém predikce), přičemž si vývojáři u jiné klávesnice pohrávají dokonce s neuronovou sítí.

comparison-1

Nyní dochází k velmi podstatné změně původní klávesnice Swiftkey, která přejde z n-gramu na neuronovou síť. Samotní vývojáři nechtějí na tento přechod upozorňovat v aplikaci, jelikož většinu uživatelů nezajímá, co se děje pod kapotou jejich smartphonu. Samozřejmě se také chtějí vyvarovat negativním názorům na tuto poměrně velkou změnu.

N-gram byl ještě před nějakou dobou lepší než Neural Alpha (neuronová síť), ale za posledních 11 měsíců se podařilo vyřešit mnoho problémů. Některé byly spojeny s výkonem a jiné se samotnou predikcí. Také se zaměřili i na plynulost a efektivnost. Navíc se museli potýkat i s problémem, že smartphony s Androidem mají rozdílný hardware.

Možná si ani nevšimnete zpočátku, že došlo k nějaké změně, ale vývojáři slibují, že se zlepší predikce slov, která budete chtít napsat. V první řadě bude novinka dostupná pro angličtinu, přičemž další jazyky mají následovat.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pojem „neurální“ je mi neznámí. Není to náhodou neuronová? I ve zdroji je uvedeno „neural“, takže asi chyba překladu. Pokud ne, mohl by mi někdo pojem „neurální“ vysvětlit?

Přemysl Vaculík

VIP 15. 9. 2016, 20:42

Spíše má chyba, opraveno, děkuji za upozornění.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim