reklama

Dron od Xiaomi se bude prodávat od 380 dolarů

Dron od Xiaomi se bude prodávat od 380 dolarů
2016-05-27T07:00:08+02:00
• 27. 5. 2016

Čínská společnost Xiaomi je především známá kvůli levným ale přesto kvalitním telefonům, chytrým televizím, chytrým náramkům a akčním kamerám. Do svého portfolia ale zařadila dnes již populární produkt nazývaný dron. Nové zařízení této firmy se jmenuje Xiaomi Mi Drone a bylo představeno ve středu 25. května.

Drona ve skutečnosti vyrábí společnost, která se nazývá Flymi. Mi Drone přichází ve dvou variantách: FullHD a 4K. Cena byla stanovena na 2499 juanů (~9200,- Kč) u FullHD verze a na 2999 juanů (~11000,- Kč) u 4K varianty.

Mi Drone je poháněn čtyřmi rotory s odnímatelnými listy a baterií o kapacitě 5100 mAh, která by měla vydržet na 27 minut létání. Zajímavou technologií je určování polohy pomocí GPS/GLONASS. Kamera bude uchycena na tři osovým gimbalu a objektiv je 104 stupňů širokoúhlý. Dron může streamovat video zpět do vysílačky a to v HD rozlišení. Dosah dálkového ovládání jsou dva kilometry pro variantu ve 4K. Mi Drone má modulární design se skládajícím podvozkem.

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Olžbut

Studuje střední průmyslovou školu v oboru IT. Veliký nadšenec motorsportu. Fanoušek společnosti Sony, od které vlastní smartphone Sony Xperia Z2 a hodinky Sony Smartwatch 2.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat