reklama

Android N je k dispozici ještě před Google I/O

Android N je k dispozici ještě před Google I/O
2016-03-09T19:01:03+01:00
• 9. 3. 2016
4

Každý rok očekáváme, že se Google pochlubí na své vývojářské konferenci I/O novinkami ohledně systému Android. Zpravidla se dočkáme i termínu, kdy bude uvolněna vývojářská verze nazývaná Developer preview. Tentokrát ale došlo ke změně a Google vydává Android N ještě před samotnou konferencí. Navíc dodává, že se nejedná o finální verzi a není určena pro běžné použití.

kViAh3M

Největší novinkou Androidu N se stává již tak dlouho očekávaná podpora více aplikacích na jedné ploše. Aby tato novinka fungovala správně, budou muset vývojáři upravit své aplikace a definovat minimální rozměry pro běh aplikace. Dokonce bude součástí i režim obraz v obraze.

pip-active

jmrBpQB

Dále se potvrzují nové notifikace, respektive notifikační panel. Samotná upozornění ztratila vzhled karet a nově jsou více úsporná – zobrazují se v seznamu. Je přidána podpora pro rychlé odpovídání přímo z notifikační lišty, díky čemuž nebudete muset odcházet z aktuálně otevřené aplikace.

P6Gr8Gr

Android N nabídne upravený Doze mód, který má šetřit energii v momentu, kdy se smartphone nepoužívá. Takže při vypnutém displeji je většina aplikací uspána a jen občas dojde k synchronizaci. Samozřejmě aplikace s vysokou prioritou nebo notifikace mohou zařízení probudit. Další změny se odehrávají pod kapotou. Dochází k nasazení OpenJDK a kompilátoru Jack.

gUqszrr

Aby nebylo novinek málo, do Androidu N se dostává režim úspory dat. Novinka omezuje spotřebu dat na pozadí, přičemž dovoluje lepšímu řízení spotřeby samotným vývojářům.

datasaver

V rámci tohoto představení se dozvídáme také o novém projektu Android Beta Program, který bude dostupný na stránkách g.co/androidbeta. Díky němu by mělo být snadnější získat Android N. Avšak stále zde bude možnost skrze developer.android.com/preview.

mw-splitscreen_2x

Android N je určen pro Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Pixel C, Nexus 9, Nexus Player a Android One.

Čtěte: Novinky v Androidu N

Zdroj: arstechnica.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Android aplikace

tuším, že vím, kam tak brzkým uvolněním asi míří. když se člověk podívá na aktuální statistiku android verzí, vidí, že předchozí M má jen něco málo přes dvě procenta zařízení. tímto krokem dávají vývojářům a především výrobcům pár kroků napřed se připravit na aktualizaci. jak s tím naloží, uvidíme…

Dočká se i „starý“ Nexus 5?

Přemysl Vaculík

VIP 9. 3. 2016, 21:22

Zatím to tak nevypadá, ale nechme se překvapit, až dojde k oficiálnímu uvolnění.

Petr Matula

9. 3. 2016, 22:19

No já naopak zahlédl že jen preview nevydají, ale ofiko Nko bude. Ale to bylo i s N4. Každopádně netřeba smutnit, dočká se jistojistě do pár hodin po uvolnění v podobě AOSP ROM.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim