reklama

Nokia hledá partnera, aby se vrátila na trh s mobily

Nokia hledá partnera, aby se vrátila na trh s mobily
2015-07-14T10:39:07+02:00
• 14. 7. 2015

Když Microsoft odkoupil divizi Nokie stojící za výrobou smartphonů, začalo se spekulovat, jestli se ještě někdy vrátí tento nejstarší výrobce na trh s mobilními telefony. Prozatím si můžete koupit ve vybraných zemích tablet Nokia N1, který byl navrhnut přímo v Nokii, ale za výrobou stojí jiná společnost.

nokia-logo1

Dle dohody, jenž panuje mezi Microsoftem a Nokií, neobjeví se smartphony Nokia na trhu ještě nějakou dobu. Nejdříve bychom se měli dočkat v posledním kvartálu roku 2016. Ani tehdy nebude Nokia přímo vyrábět nebo prodávat smartphony či běžné mobily. Svůj návrat si plánují v trochu jiném duchu.

Nokia bude stát za designem a technologiemi, ale samotnou výrobu nebude zajišťovat. Měla by se o to postarat jiná společnost, která splní požadavky. Proto Nokia nyní hledá silného partnera světové úrovně. Z toho tak trochu vyplývá, že se nechtějí soustředit jen na několik trhů, ale rádi by přinesli ve spolupráci zařízení pro celý svět.

Nokia se nezmínila, co máme konkrétně očekávat. Jestliže bude partner nalezen, zkusí své štěstí se systémem Android, který dominuje trhu. Neočekává se, že by znova tato společnost zkusila své štěstí se systémem od Microsoftu.

Zdroje: company.nokia.com, phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim