reklama

Android 5.0 Lollipop – opravena chyba spojená s uvolňováním paměti

Android 5.0 Lollipop – opravena chyba spojená s uvolňováním paměti
2014-12-30T09:49:37+02:00
• 30. 12. 2014

Už v době Android L Developer Preview se na některých zařízeních objevovala chyba spojená s uvolňováním paměti. Ačkoliv systém měl dostatek prostoru, i tak došlo k ukončení některých procesů. Sami jsme pozorovali, jak se z ničeho nic ukončí aplikace jako webový prohlížeč nebo Google Play Music. Právě u druhé zmíněné aplikace jste například poslouchali hudbu, přičemž z nenadání došlo k ukončení.

image-1413813780-Android-Lollipop-5

Bohužel s uvolněním oficiální verze chyba přetrvala. Nejvíce zaznamenali tento problém majitelé Nexusů 5 a 7. Mohli jsme si myslet, že tento nedostatek bude řešen ve verzi 5.0.1 nebo 5.0.2, ale nestalo se tak. Nyní se na stránkách Android Issue Tracker, kde byl problém nahlášen, objevila pozitivní informace. Google eviduje chybu s uvolňováním paměti jako vyřešenou, o čemž svědčí označení „FutureRelease“.

Jednoduše to znamená, že oprava bude distribuována v následující aktualizaci. Bohužel není zcela jasné, jestli se dočkáme aktualizace na 5.0.3. Je zde i možnost, že oprava bude dostupná až v Androidu 5.1, který se připravuje. Jeho vydání bude až za dva měsíce, aspoň podle posledních zpráv.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim