reklama

Aplikace od Outlooku odhaluje data uživatelů Android

Aplikace od Outlooku odhaluje data uživatelů [Android]
2014-05-28T10:00:10+02:00
• 28. 5. 2014

Ve světě propojených aplikací není nikdy 100% záruka zajištění dat uživatelů, ať už při jejich odesílání či přijímání. Podle bezpečnostní firmy Include Security, aplikace Outlook pro Android od firmy Microsoft obsahuje bezpečnostní chybu, jež odhaluje data svých uživatelů. Zatím to vypadá, že e-mailové přílohy, které aplikace odešle pryč, si ukládá do souboru v systémové části Androidu, tím pádem jsou prakticky všechna data otevřená pro aplikace třetích stran, které mají fyzický přístup k telefonu.

Kromě toho Include Security zmínila, že e-maily jsou uloženy na specifickém místě systému. Jediné, co chrání vaše data, je „PIN KÓD“ aplikace Outlook, avšak ochrana funguje pouze v uživatelském rozhraní a tím pádem vaše data nejsou nijak chráněna zásahem ostatních aplikací či po připojení k počítači.

outlookandroid

Tento konkrétní problém bude mít vliv pouze na uživatele, kteří mají zařízení s Androidem starším, než je 4.4 KitKat, což je celkem velké procento uživatelů. Android 4.4 KitKat tuto chybu nemá, jelikož donutil aplikace mít vlastní složku v integrovaném paměťovém prostoru.

Co říká Microsoft na tuto konkrétní otázku? „Microsoft se zavazuje chránit bezpečnost vašich osobních údajů. Používáme celou řadu bezpečnostních technologií, které pomáhají chránit vaše osobní informace proti neautorizovanému přístupu. Uživatelé, kteří používají aplikaci Outlook.com pro Android, mají k dispozici ochranu ve formě šifrování e-mailů a jejich dat na kartu SD. Viz Microsoft ochrana osobních údajů online pro více informací.“

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim