reklama

The Room – Kdo otevře pandořinu skříňku?

The Room – Kdo otevře pandořinu skříňku?
2013-04-07T08:21:07+02:00
• 7. 4. 2013

Hlavolamy dokážou pěkně potrápit mozkové závity, ale taky procvičí myšlení. The Room je ukázkovým příkladem hry, která si upoutá vaší pozornost skvělým zpracováním a nekonečnými nápady. Skvěle se hodí na večerní chvilky, a aniž se to na první pohled nezdá, jde také o společenskou hru.

Screenshot_2013-04-06-12-38-04Screenshot_2013-04-06-13-02-35

Hnacím motorem hry je tajemství ukryté uvnitř mechanismů a hádanek zapeklité skříňky uprostřed tmavé místnosti. Depresivní atmosféru dokresluje hudba na pozadí. Postupně se dostáváte dál a dál, kde objevujete skryté schránky, které otevírají cestu k další hádance. Jindy máte klíč, který musíte nakonfigurovat tak, aby padl do správného zámku. Vše do sebe zapadá a líbilo se mi, jak si FIREPROOF dokázali pohrát s ovládáním a využít doteků. Musíte otáčet klíčem, otevřít šuplík a to pouze gesty, žádné ťuknutí a následná animace.

Screenshot_2013-04-06-17-23-10Screenshot_2013-04-06-18-42-16

Autoři měli spoustu nápadů. Jeden z nich vás doprovází celou hru a týká se magického kukátka odkrývající oku neviditelné věci. Rozmýšlet se musíte u každého kroku. Některé pomůcky jsou ukryty na nečekaných místech. Jestli mají vycházet hry na tablety, tak prosím takhle mají vypadat! Není divu, že stala nejpopulárnější hrou pro systém iOS a konečně si ji můžete vyzkoušet na Androidu. Překvapila nás slabá podpora zařízení, což je asi jediná výtka k tomuto vynikajícímu titulu.

logo-app The Room Fireproof Games 1,08 US$ ANDROID logo-app The Room Developer Zdarma iOS

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat