reklama

Google si pohrává s dotykovou plochou na zadní straně mobilu

Google si pohrává s dotykovou plochou na zadní straně mobilu
2013-03-09T08:19:18+01:00
• 9. 3. 2013
2

V současnosti existuje jeden typ smartphonů a tabletů, které využívají dotykovou plochu na displeji. Již jsme mohli vidět hodně konceptů, které přímo experimentovaly s ovládáním, které se nespoléhalo jen na přední dotykovou stranu. Příkladem je ovládání pomocí gest, kde se využívá přední kamera. Mohl bych jmenovat další, ale při pohledu na současný trh mohu tvrdit, že se stále vracíme k původnímu způsobu, kterému dáváme přednost. Google si podal patentovou přihlášku, která popisuje ovládání mobilu skrze dotykovou plochu umístěnou na zadní straně zařízení.

Jedná se o dosti experimentální využití, které již samo o sobě může skončit fiaskem. U podobných řešení se často zmiňovalo, že by se lidi báli dotknout se zařízení, aby neudělali úkon, který nechtěli. Ovšem zde hodně záleží na implementaci a funkcích, které budou využívat samotnou dotykovou plochu.

6a0168e68320b0970c017c376d441f970b-800wi

Mohu uvést několik případů, kdy by se dala tato technologie využít. Ihned mě napadlo takové skrolování. Stačilo by posunovat prstem po zadní straně a pří tom bych si nemusel stínit text na displeji. Další možné využití je třeba poklepání, které by vyvolalo nějakou funkci v závislosti na aplikaci.

Nápadům se meze nekladou, ale je otázka, jestli byste takovou možnost chtěli na svém zařízení. Možná se jednou setkáme s implementací na nějakém smartphonu, ale prozatím bych to neviděl ani na nejbližší Nexus zařízení. Bohužel tu je jeden háček v podobě jiné patentové přihlášky z roku 2006, která se zabývá podobou funkcionalitou. Pochází od společnosti Apple a byla demonstrována na tabletu. Zde to zavání při nasazení obou technologií na soudní spor.

Zdroj: phandroid.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Filip Marek

10. 3. 2013, 23:15

TAT – The Astonishing Tribe 2010: http://www.youtube.com/watch?v=IhDGNtFLHbkBohužel to koupil RIM a ne Google

Radek Šmolík

9. 3. 2013, 10:03

Něco podobného měla už Motorola u modelu Charm a Backflip. Na zádech byl takový malý touchpad. Fungovalo to pěkně.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim