reklama

Nové Intel čipy Atom ve znamení nízké spotřeby a vysokého výkonu CES 2013

Nové Intel čipy Atom ve znamení nízké spotřeby a vysokého výkonu [CES 2013]
2013-01-08T09:48:41+02:00
• 7. 1. 2013

Intel na veletrhu CES 2013 právě před chvílí dokončil svou prezentaci. Beze sporu hlavním bodem byly nové mobilní čipy Atom, které přinášejí výkonnou a úspornou 22 nm technologii. Jedná se vůbec o první čipy, vyráběné tímto procesem. Nové čtyřjádrové procesory Atom ponesou název Bay Trail a měly by se objevit na trhu ke konci letošního roku a jsou určeny pro tablety s platformami Windows 8 a Android. Měly by zajistit lepší výdrž baterií a dvojnásobný výkon za přijatelnější cenu.

Dalším procesorem, který Intel představil, byl dvoujádrový Atom Z 2580, který by měl být určen pro střední třídu smartphonů.

Intel také představil levný čip pro smartphony určený pro rozvojové země. Jedná se o jednojádrový čip Z2420 taktovaný na frekvenci 1,2 GHz, který nese kódové označení Lexington. Referenční model smartphonu s tímto procesorem nabídne 3,5“ displej s rozlišením 320 x 240 pixelů a podporu dvou SIM karet.

Takovou zajímavostí, která se na konferenci Intelu objevila, bylo představení vlastního projektu založeného na snímání pohybu lidského těla a převádění jej do virtuálního prostředí. Jedná se o podobný princip, který přinesl Microsoft v podobě Kinect. Intel tuto technologii nebude implementovat přímo do počítačů, ale bude ji dodávat jako přídavnou periferii.

Zdroj: live.theverge.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Android geek, android root experimentátor, blogger, příležitostný bajker. Závislák na dobré kávě a dobrém vínku. Požitkář, snílek a srdcař ..... alespoň toto se o mě říká. Mám rád nové věci, impulsy. Mám rád změnu, protože ta znamená život.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim