reklama

Huawei uvedl očekávaný Ascend Mate a přidal Ascend D2 CES 2013

Huawei uvedl očekávaný Ascend Mate a přidal Ascend D2 [CES 2013]
2013-01-08T01:08:38+01:00
• 8. 1. 2013

Čínský výrobce Huawei na své prezentaci v rámci CES2013 v Las Vegas uvedl netrpělivě očekávaný smartphone Ascend Mate. Tento kousek na první pohled zaujme svými obrovskými rozměry. Rozměry tohoto HD displeje činí úctyhodných 6,1“ a telefon se tak řadí mezi tzv. phablety.

Ascend Mate nabízí poměrně slušné technické parametry, kterým vévodí 1,5GHz čtyřjádrový procesor, 8,1MPx fotoaparát a baterie s kapacitou 4050 mAh, která by měla zajistit vysokou výdrž. Huawei tvrdí, že by Ascend Mate měl zvládnout až 22 hodin hovoru, 14 hodin surfování na internetu  až 10 hodin sledování videa.

Takovou „třešinkou na dortu“ je pak technologie Magic Touch, kterou disponuje displej tohoto telefonu a která umožňuje dotýkat se telefonu v rukavicích. Ascend Mate by se měl začít prodávat v Číně během února. Cena zatím nebyla stanovena, stejně jako nepadla zmínka o tom, kdy by se měl telefon objevit v ostatních zemích.

Huawei představil v rámci své prezentace ještě jeden model, který se rovněž řadí do high-end kategorie. Jedná se o model Ascend D2, který z mého pohledu nabízí optimální parametry, se kterými by mohl směle konkurovat například telefonům Samsung Galaxy řady S.

Ascend D2 je osazen 5“ FULL HD displejem, 1,5GHz čtyřjádrovým procesorem, 13MPx fotoaparátem a rovněž poměrně silnou baterií s kapacitou 3000 mAh. Dé dvojka je provedena v podobně raženém designu, jako její větší bratříček Mate. Tloušťka těla činí příjemných 9,9 mm.

Huawei těmito telefony jasně dává najevo, že se hodlá účastnit nelítostného klání mezi největšími rivaly a dle mého má velikou šanci uspět.

Zdroje: theverge.com, engadget.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim