reklama

Facebook pomalu spouští VoIP telefonování

Facebook pomalu spouští VoIP telefonování
2013-01-17T07:03:29+01:00
• 17. 1. 2013
2

Nedávno aplikace Facebook Messenger získala poměrně zajímavou možnost v podobě hlasových zpráv, které můžete posílat svým přátelům. Ti si je mohli přehrát v mobilu nebo ve webovém prohlížeči na běžném PC. Věděli jsme také, že existuje pilotní program v Kanadě, kde si tento gigant pohrával s možností VoIP telefonování.

 

Nyní Facebook potvrdil webu The Verge, že tato novinka opustila testovací fázi a je zcela připravena na oficiální spuštění. Samozřejmě je zde několik podmínek, které musíte dodržet. Abyste si mohli volat skrze aplikaci Facebook Messenger, tak musíte mít iPhone. Prozatím není verze pro systém Android, což by se ale mělo brzy změnit. Další faktor už asi nebudete moci nějak jednodušeji obejít, jelikož možnost telefonování je dostupná jen pro USA.

Tento zpĹŻsob VoIP telefonovánĂ­ nenĂ­ omezen jen na Wi-FI, ale zatĂ­m nevĂ­me, jak moc bude datovÄ› nároÄŤnĂ˝ pro běžnou mobilnĂ­ sĂ­ĹĄ. V následujĂ­cĂ­ch dnech tak mohou ameriÄŤtĂ­ operátoĹ™i sledovat pokles hovorĹŻ skrze jejich sĂ­tÄ›, ale záleží takĂ© na dostupnosti mobilnĂ­ho pĹ™ipojenĂ­ k internetu. KromÄ› operátorĹŻ se mohou takĂ© obávat i souÄŤasnĂ© sluĹľby, kterĂ© nabĂ­zejĂ­ podobnou moĹľnost jiĹľ delší dobu. TĂ­m myslĂ­m tĹ™eba Viber nebo Skype. Facebook nenĂ­ malá sĂ­ĹĄ a se svou základnou uĹľivatelĹŻ se takĹ™ka stává „mobilnĂ­m operátorem“.

Bohužel zatím nemáme informace, kdy se tato novinka dostane na Android nebo kdy bude spuštěna ve více zemích. Dle mého názoru se nemusíme těšit na nějaký brzký start, jelikož Česká republika je poměrně malou zemí. Jedná se o první hřebík do rakve mobilním operátorům, kteří se výhradně spoléhají na běžné telefonování? Zřejmě ano a měli by se přeorientovávat na poskytovatele mobilního připojení k internetu.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

MusĂ­te mĂ­t iPhone… Na obrázku Nexus :D

Přemysl Vaculík

VIP 17. 1. 2013, 10:55

To je obrázek k vypuštění funkce odesílání hlasových zpráv. Zatím není k dispozici screen z iPhonu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim