reklama

Vánoce 2012: Jaký smartphone v ceně kolem 13 000 kč

Vánoce 2012: Jaký smartphone v ceně kolem 13 000 kč
2012-12-03T11:15:49+02:00
• 3. 12. 2012
3

Náš vánoční seriál, který by vám měl alespoň trochu ulehčit vybírání mobilních dárků pro své blízké, pokračuje a já bych chtěl tímto navázat na předchozí díly kolegy Tondy Horňáčka a tentokrát vám představit smartphony v cenové kategorii 8 000 korun a více. Nutno podotknout, že v této kategorii se vybírá poměrně těžko to nejlepší, protože při těchto částkách již téměř každý z telefonů přináší to nejlepší, co nám současná mobilní technologie nabízí. Pokusil jsem se tedy dle nejlepšího vědomí a svědomí, a pokud možno objektivně, zhodnotit současnou nabídku a vybrat opravdu to nej.

ANDROID

Samsung Galaxy S III

Pokud si máme představit špičkový smartphone s operačním systémem Android, pak zde rozhodně nesmí chybět zástupci značky Samsung. Letos v květnu tento výrobce uvedl svou vlajkovou loď – model Galaxy S III, a rozhodně tímto modelem neudělal chybu. Tento telefon se výborně prodává a nabízí špičkové parametry. Po hardwarové stránce nabízí to nejlepší: telefon pohání čtyřjádrový procesor Exynos 1,4 GHz ( 4x Cortex A9 ), poskytne operační paměť 1 GB, vnitřní paměť 16 GB (možnost rozšíření o microSD kartu) a 4,8″ displej Super AMOLED s rozlišením 1280 x 720 px. Dále telefon nabízí 8MPx přední a 1,9 MPx zadní fotoaparát a možnost pořízení záznamu videa v kvalitě 1080p FULL HD. Dostatek energie zajistí 2 100 mAh baterie.  Mezi další funkce pak patří přítomnost Wi-Fi, Bluetooth, GPS a NFC.

Podívejte se na recenzi Galaxy S III v podání kolegy Přemka Vaculíka.

Tento telefon pořídíte za cenu začínající na 10 430 kč a v průměru pak kolem 13 – 14 000 kč. Telefon doporučujeme těm, kteří mají rádi okázalejší design, vzhledem k barevným provedením a tvaru telefonu, a dále těm, kteří preferují veliké dotykové telefony s ultimátním výkonem.

Graf ceny produktu Samsung i9300 Galaxy S III 16GB poskytuje server Heureka.cz

Sony Xperia T

Výrobce Sony před časem uvedl na trh telefony řady Xperia, která nabízí modely od těch levnějších až po ty špičkové, jakým je například Bondův telefon Xperia T. Zařízení nabízí klasickou konstrukci s hranatým designem. Nezadá si s žádným z konkurenčních modelů a dokazuje to svou výbavou, do které patří dvoujádrový procesor Qualcomm S4 s frekvencí 1,5 GHz doplněný o 1 GB operační paměti RAM. Uživatelská paměť činí rovných 16 GB a lze ji rozšířit pomocí microSD karty. Telefon disponuje TFT displejem o velikosti 4,55″ s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Pro pořizování fotek a videa poslouží 13MPx zadní fotoaparát, který rovněž pořizuje záznam videa ve FULL HD 1080p. Napájení zajišťuje baterie o kapacitě 1 850 mAh a o konektivitu se postarají microUSB, Bluetooth, Wi-Fi, GPS a NFC. To vše pak doplňuje operační systém Android ICS 4.0.

Pokud máte rádi telefon se spíše konzervativními hranatými tvary a očekáváte vysoký výkon a špičkovou výbavu, pak je Sony Xperia T tím správný telefonem pro vás. Pořídíte jej za cenu, která se v českých e-shopech pohybuje v průměru kolem 12 000 Kč.

Graf ceny produktu Sony Xperia T poskytuje server Heureka.cz

HTC One X

Společnost HTC rovněž již dlouhodobě patří mezi výrobce jak cenově dostupných, tak špičkových telefonů. Mezi „TOP“ zařízení se řadí model HTC One X, který nabízí vysoký výkon, bohatou výbavu a elegantní design. Telefon je poháněn vysoce výkonným čtyřjádrovým procesorem Tegra 3, taktovaným na frekvenci 1,5 GHz, jemuž sekunduje operační pamět RAM o velikosti 1 GB. Vnitřní uživatelská paměť činí 32 GB, bohužel zde ale není možnost jejího rozšíření pomocí slotu pro microSD kartu. O zobrazení se stará 4,7″ veliký Super LCD 2 displej s ochranou Gorilla Glass 2 a rozlišením 1280 x 720 px. Pro pořizování fotek poslouží zadní 8Mpx fotoaparát s možností nahrávání videa ve FULL HD kvalitě 1080p a pro video hovory slouží přední kamera s rozlišením 1,3 MPx. Konektivitu zajišťují rozhraní Bluetooth 4.0, Wi-Fi, GPS, microUSB a NFC. Co se operačního systému týče, telefon pohání Android 4.0 s možností aktualizace na Jelly Bean 4.1. Tento model nabízí ještě něco na víc a tím je audio technologie Beats, která přináší ještě lepší zážitek z poslechu hudby.

Pokud jste příznivci značky HTC a chcete si pořídit telefon, který nabízí vysoký výkon, špičkové parametry a elegantní design, pak zkuste tento model. Jeho koupí rozhodně neprohloupíte a pořídíte jej za cenu v průměru kolem 14 000 kč.


Graf ceny produktu HTC One X poskytuje server Heureka.cz

LG Optimus 4X HD

Společnost LG má rovněž mezi špičkovými telefony co nabídnout a jedním z nich, který můžeme doporučit, je právě Optimus 4X HD. Srdcem tohoto telefonu je čtyřjádrový procesor Tegra 3 s taktem 1,5 GHz na každé jádro a operační paměť o velikosti 1 GB. Dále je zde k dispozici vnitřní paměť o velikosti 16 GB s možností rozšíření díky slotu pro microSD kartu. Zobrazení má na starosti kapacitní displej o velikosti 4,7″ a rozlišení 1280 x 720 px. Konektivitu zajišťují microUSB, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, MHL a NFC. Vestavěná zadní 8MPx kamera se postará o pořízení kvalitních fotek stejně jako o natáčení videa ve FULL HD 1080p. Operačním systémem je Android 4.0 ICS s možností upgradu na Jelly Bean 4.1.

Pokud dáváte přednost vysokému výkonu a špičkové kvalitě, pak je pro vás Optimus 4X HD volbou k zamyšlení. Pořídíte jej za cenu v průměru kolem 12 000 kč.

 

Graf ceny produktu LG P880 Optimus 4X HD poskytuje server Heureka.cz

Samsung Galaxy Note II

Tohoto „giganta“ jsem si nechal z řady telefonů s Androidem záměrně až na konec, jelikož Note II je tak trochu telefon a tak trochu tablet. Tento telefon rozhodně nebude vyhovovat každému právě z důvodů své velikosti, na druhou stranu ohromí svými funkcemi a designem. Pokud si tento telefon pořídíte, asi jen těžko uniknete pozornosti ostatních. Galaxy Note II je nástupcem neméně úspěšného předchůdce Galaxy Note. Tento „phablet“ každého na první pohled zaujme svou velikostí. Rozměry tohoto telefonu činí úctyhodných 151,1 x 80,5 x 9,4 mm. Úhlopříčka displeje pak činí impozantních 5,55″. Tento „macek“ v sobě skrývá čtyřjádrový procesor Exynos taktovaný na 1,6 GHz, 2 GB RAM, GPU Mali 400 Mhz, uživatelskou paměť o velikosti 16 / 32 / 64 GB a slot pro microSD kartu. Jak už bylo řečeno, dokonalé zobrazení má na starosti 5,5″ displej Super AMOLED s rozlišení 1280 x 720 px. Pro pořízení fotek slouží kvalitní fotoaparát s rozlišením 8 MPx s možností pořizování videa ve FULL HD kvalitě 1080p. Konektivitu zajišťují standardně Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS, NFC a microUSB. Podívejte se na video, ve kterém vám tento telefon kolega Přemek Vaculík ještě více přiblíží.

Cílovou skupinou, pro kterou je tento telefon určen, budou nároční uživatelé, kteří chtějí víc než jen obyčejný smartphone. Stejně tak jako u Galaxy S III bychom mohli vytknout to, že použitým materiálem u tohoto telefonu je plast, který tak trochu ubírá na jeho exkluzivitě, ale ne zas tak moc. Rozhodně je tento telefon unikátem ve své třídě a poskytuje to nejlepší, co lze v současné době nabídnout. Pokud se pro něj rozhodnete, pořídíte jej v českých e-shopech za cenu v průměru kolem 16 000 Kč.

Graf ceny produktu Samsung Galaxy Note II N7100 16GB poskytuje server Heureka.cz

 iOS

 Apple iPhone 4S

Specifickou kategorií bude tato s telefony společnosti Apple. Telefony iPhone není potřeba nikomu představovat. Jedná se o dlouhodobou stálici na trhu se smartphony, a pokud se rozhodnete právě pro iPhone, máte k tomu jistě své důvody. Společnost Apple se snaží svým zákazníkům přinášet technologickou špičku, a tak se telefony drží stále na výsluní. Před rokem Apple představil vylepšenou verzi modelu iPhone 4 – iPhone 4S, která přinesla drobné hardwarové změny a vylepšení, ale také nový operační systém iOS 5. Co se hardwaru týče, telefon nabízí vynikající výkon, který uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších. Skrývá v sobě dvoujádrový procesor taktovaný na frekvenci 800 MHz, 512 RAM, uživatelskou paměť 16 GB, 3,5 palce veliký Retina displej 960 x 640 px s ochranou Gorilla Glass. Konektivitu zajišťují Wi-Fi, GPS, Bluetooth 4.0 a 30pinové USB rozhraní. Energii dodává baterie o kapacitě 1 430 mAh. Co se operačního sytému týče, tak ten je možné z instalovaného iOS 5 upgradovat na iOS 6. iPhone 4 S se pohybuje v cenové hladině kolem 16 000 kč.

Graf ceny produktu Apple iPhone 4S 16GB poskytuje server Heureka.cz

Apple iPhone 5

Letos společnost Apple uvedla na trh telefon iPhone 5, který je nástupcem předchůdce iPhone 4S. To, zdali se nástupce povedl, či nepovedl, jste se mohli dozvědět z mnoha zdrojů na internetu a možná si již mnozí z vás tento telefon pořídili. Smartphone iPhone 5 přináší opět nová vylepšení, navýšení výkonu a nový operační systém iOS 6. Ze strany Apple se jednalo o krok, kterým se nový model měl postavit na úroveň konkurence. Zdali se mu to povedlo, posuďte sami. Zařízení v sobě skrývá nový dvoujádrový procesor taktovaný na frekvenci  1,3 GHz, operační paměť 1 GB a 4″ velký IPS Retina displej s rozlišením 1136 x 640 px. Pro pořizování fotek poslouží 8MPx fotoaparát, který dokáže pořizovat videozáznam ve FULL HD 1080p. Baterie čítá kapacitu 1 420 mAh. Tento telefon pořídíte za cenu v průměru kolem 20 000 Kč.

Telefony značky Apple si v první řadě zakoupí její fandové, kteří jsou po dlouhou dobu zvyklí na špičkový standard, co se kvality týče. Pokud neřešíte to, že si koupíte telefon, který nabízí stejnou či spíše nižší výbavu a výkon, než konkurence, ale za mnohem vyšší částku, a rádi se blýsknete tím, co je in s jistou příchutí luxusu, pak je tento produkt určen přesně pro vás.

Graf ceny produktu Apple iPhone 5 16GB poskytuje server Heureka.cz

Windows Phone

Nokia Lumia 920

Dostáváme se ke třetímu zástupci výčtu mobilních OS, kterým je platforma Windows Phone, jež je poměrně novou, ale určitě zajímavou, alternativou z hlediska funkcí a designu. Pokud patříte mezi fanoušky produktů společnosti Microsoft a zaujal vás neotřelý design operačního systému Windows Phone ve spojení s kvalitními telefony finského výrobce Nokia, pak si možná brousíte zuby na nějaký top model, který aktuálně čeří vody v nabídce smartphonů. Dlouho očekávaným a bezesporu špičkovým telefonem je Nokia Lumia 920, která patří do elity této platformy. Je to první telefon s OS Windows Phone 8. Mezi zajímavostmi, které tento telefon přináší, je například bezdrátové nabíjení, špičkový fotoaparát s optikou Carl Zeiss a technologií PureView a kvalitní zpracování těla z polykarbonátu s odolným displejem ze skla Gorilla Glass. Telefon v sobě skrývá procesor s dvěma jádry a frekvencí 1,5 GHz na každé z nich, 1 GB operační paměti a 32 GB vnitřní paměti. Dále 4,5″ veliký IPS displej s rozlišením 1280 x 768 px, 8MPx fotoaparát s optikou Carl Zeiss a technologií PureView s možností nahrávání videa ve FULL HD 1080p. Vše doplňuje silná baterie o kapacitě 2 000 mAh. Konektivitu zajišťují microUSB, Wi-Fi, Bluetooth, GPS a NFC. Telefon pořídíte v českých e-shopech za cenu v průměru kolem 16 000 kč.

Graf ceny produktu Nokia Lumia 920 poskytuje server Heureka.cz

 HTC Windows Phone 8X

Dalšího a neméně zajímavého zástupce platformy Windows Phone přináší výrobce HTC. Tento model disponuje menším displejem, než jaký má Lumia 920, nicméně výkonnostně si s Lumií nezadá. Telefon disponuje dvoujádrovým procesorem Qualcomm s frekvencí 1,5 GHz u každého jádra, dále 1GB vnitřní pamětí RAM a 16GB uživatelskou pamětí, kterou však bohužel nelze dále rozšířit. Zobrazení má na starosti 4,3″ veliký kapacitní displej s rozlišením 1280 x 720 px. Kamera pořizuje fotky s rozlišením 8 MPx a natáčí video ve FULL HD 1080p. Co se konektivity týče, je zde zastoupeno vše nejdůležitější: microUSB, Wi-Fi, Bluetooth, GPS a NFC.

Telefony s operačním systémem Windows Phone nesjpíš vyhledají ti, kteří by rádi vyzkoušeli něco nového a dále ti, kdo chtějí kvalitní zpracování a neotřelý design Metro rozhraní a jednotný ekosystém propojující další zařízení, jakým může být tablet či desktop běžícími na systému Windows. Tento telefon pořídíte za cenu kolem 14 000 kč.

Graf ceny produktu HTC Windows Phone 8X poskytuje server Heureka.cz

BlackBerry

BlackBerry 9900 Bold

Do „čtvrtice“ všeho dobrého nesmíme zapomenout ani na kanadského výrobce, společnost RIM, která je tvůrcem populárních a svým specifickým vzhledem jedinečných telefonů BlackBerry. Tyto stroje se vyznačují kvalitním zpracování a neodmyslitelnou QWERTY klávesnicí, která se řadí ke špičce ve svém oboru. Po tomto telefonu sáhnou znalci, kteří znají specifika a výhody této značky a také ti, kteří jsou zastánci spíše konzervativního vzhledu. Model BB 9900 Bold, který sice již nepatří mezi horké novinky, ale stále dokáže oslovit, v sobě ukrývá procesor Qualcomm S2 s taktem jádra 1,2 GHz a operační paměť 768 MB. Je osazen TFT dotykovým kapacitním displejem s úhlopříčkou 2,8″ a rozlišením 640 x 480 px. K dispozici je rovněž fotoaparát fotící v rozlišení 5 MPx a pořizující video v HD rozlišení 720p. Vnitřní paměť o velikosti 8 GB je možné rozšířit díky slotu pro microSD kartu a nakonec  konektivitu zajišťují microUSB, Wi-Fi, GPS a Bluetooth 2.1.

Tento telefon je spíše manažerského zaměření, nicméně z něj budou mít radost i ti, kteří, jak už bylo řečeno, se nezaleknou specifického designu a zároveň všichni ti, kteří ocení mnoho funkcí, jež jsou typické pro tuto značku, mezi něž patří například proprietární obslužný systém sítě BlackBerry či kancelářské funkce. Telefon BlackBerry Bold 9900 pořídíte s cenovkou kolem 12 000 kč.

Graf ceny produktu BlackBerry 9900 Bold poskytuje server Heureka.cz

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

si děláte srandu? Kde máte Google Nexus 4..

Aha sry.. já myslel že se už prodává…

Zdeněk Ambruz

3. 12. 2012, 15:43

u SGS3: 8MPx přední a 1,9 MPx zadní, melo by byt naopak

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat