reklama

Apple se musí veřejně omluvit Samsungu

Apple se musí veřejně omluvit Samsungu
2012-10-19T08:00:37+01:00
• 19. 10. 2012
1

V červenci jsme vás informovali o celkem netradičním rozhodnutí britského soudce Colina Birsse v patentovém případu dvou rozeštvaných gigantů. Apple žaloval Samsung  ve Velké Británii kvůli kopírování tabletu iPad. Zde soudce rozhodl ve prospěch korejské společnosti.

Výsledkem nebylo finanční odškodnění Samsungu. Bylo nařízeno, že Apple musí spustit reklamní kampaň ve prospěch svého rivala. Cílem má být, podle rozhodnutí, očištění tabletu Galaxy Tab. Na stránkách Apple.co.uk se měla objevit omluva a tak trochu reklama ve prospěch korejského výrobce. To se samozřejmě nemohlo jablečné společnosti líbit, a proto se odvolala. Nyní došlo k rozhodnutí odvolacího soudu.

Požadavek byl zamítnut a původní rozhodnutí vejde v platnost. Takže ve Velké Británii mohou očekávat omluvy a reklamy na účet Samsungu od Applu. S tím souvisí i omluva na oficiálních webových stránkách po dobu 6 měsíců. Velmi kuriózní rozhodnutí a celý závěr sporu, který se může brát jako velký úspěch. Jen musíme připomenout, že celkově prohrává Samsung, a to hlavně v jiných zemích.

Zdroj: slashgear.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

to je jedno peníze sou přece vedlejší ne? to se mi líbí to si apple zasoloužil a hodně!!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim