Texas Instruments plánují pomalý odchod z mobilního trhu

Texas Instruments plánují pomalý odchod z mobilního trhu
2012-09-27T16:18:12+02:00
• 27. 9. 2012

Dnešní velmi rychle se měnící mobilní trh podle všeho nesvědčí uplně všem, a tak jeden z hlavních výrobců mobilních čipů, americká firma Texas Instruments, hledá nová a mnohem stabilnější odbytiště. Její nejnovějším cílem je co nejplynulejší přechod k výrobě zabudovaných řešení a spolupráci s automobilkami a jinými průmyslovými výrobci.

Výrobce z Texaského Dallasu, jehož čipy pohánějí zařízení jako Kindle Fire nebo Samsung Galaxy Nexus, nebyl v poslední době zrovna nejaktivnější a byl doslova převálcován společnými silami Applu a Samsungu, kteří si své SoC nejen sami navrhují, ale také vyrábějí. S posunem výroby technologií na východ do Asie také velmi posílil nejen Qualcomm, který stojí za designem jedné z mála opravdu kvalitních řad ARM procesorů se zabudovaným LTE, ale také největší nezávislý výrobce čipů TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company).

Prohlášení firmy ukazuje, že jsou nové trhy sice mnohem pomalejší, co se týče růstu a pokroku technologií, ale také přinášejí mnohem větší marže než mobilní procesory (až 60%), a tak se pro TI stává mobilní trh stále méně a méně zajímavý.

Podle viceprezidenta Grega Galegiho budou dále podporovat své zákazníky i v mobilním trhu, nicméně ne v takové míře jako do teď, což zavání rychlým useknutím podpory, podobně jako se tomu velmi často děje u výrobců Androidích telefonů. Takový přístup se samozřejmě nelibí analytikům, kteří TI nepředvídají světlou budoucnost, ale ani investorům, což se na konci dne také projevilo na ceně akcií Texas Instruments, která už nyní klesla o více než 3%.

Myslíte, že se TI udrží i po přechodu do jiného segmentu, nebo mu to jen ještě více uškodí?

Zdroj: Reuters

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Plachý

Blázen do mobilního života, Androidu, Google a HTC. Fanatický anti-fanatik marně se snažící o rozšíření objektivity. Na Dotekománii si od něj většinou počtete o Androidu, soudech, patentech a hrách. Také jej můžete nalézt na FI Masarykovy Univerzity, kde svadí nekonečný boj o vývojářskou budoucnost.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat