Googly Mapy by brzy mohly přinést funkci společné navigace s přáteli, nebo rodinou

Googly Mapy by brzy mohly přinést funkci společné navigace s přáteli, nebo rodinou
2024-07-05T15:00:26+02:00
• 5. 7. 2024

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google Mapy jsou dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších nástrojů pro navigaci, ať už pěší, cyklistickou nebo automobilovou. Aktuálně jsou však optimalizovány především pro jednotlivé řidiče, což se může v budoucnu změnit díky nové patentové přihlášce, která naznačuje možnost skupinové navigace.

Google Mapy již brzy přinesou užitečnou novinku

V současné době, pokud se více aut snaží dosáhnout stejného cíle, každý řidič používá vlastní navigaci a často komunikuje s ostatními vozidly prostřednictvím textových zpráv nebo telefonátů. Nová funkce, kterou Google připravuje, by měla tento proces značně zjednodušit. Mapy Google by měly identifikovat situace, kdy více uživatelů směřuje na stejné místo, a to buď na základě přímých požadavků, nebo na základě záznamů v kalendáři a textových zpráv.

Screenshot 2024 07 01 at 102514PM 1898x1264x

Zdroj: Phone Arena

Tento systém přinese řadu výhod, zejména z hlediska koordinace a komunikace. Řidiči budou moci sledovat polohu ostatních vozidel v reálném čase, což eliminuje potřebu neustálé komunikace přes telefon. Funkce bude schopna navrhnout zastávky pro vozy, které jsou napřed, a tím zajistit, že skupina dorazí do cíle současně. Navíc bude poskytovat upozornění na dopravní podmínky a navrhovat objížďky, pokud se některé vozidlo odchýlí od plánované trasy.

Dalším přínosem této funkce je identifikace potenciálních míst pro setkání na trase, kde se mohou řidiči setkat. Po příjezdu do cílové destinace může systém také asistovat s parkováním, čímž dále zvyšuje komfort skupinového cestování.

Tato novinka by mohla být obzvláště užitečná pro rodinné výlety, výpravy s přáteli nebo pracovní cesty, kde je koordinace více vozidel často komplikovaná. Funkce skupinové navigace v Mapách Google by tedy mohla přinést zcela novou úroveň komfortu a organizace pro všechny účastníky.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat