Z Youtube reklamu už neodstraníte, testuje se finální řešení

Z Youtube reklamu už neodstraníte, testuje se finální řešení
2024-06-14T15:00:45+02:00
• 14. 6. 2024

Zdroj: Dotekomanie.cz

9

Žádná služba na internetu nefunguje zadarmo. Vždy ji musí někdo zaplatit, byť někteří jsou ochotni investovat vlastní prostředky pro provoz, ale nikdo nemá bezednou peněženku. I tak je stále nejrozšířenější forma zpoplatnění pomocí reklam. Uživatel zhlédne reklamu a společnost získá finance na provoz. Samozřejmě je zde i možnost přímého placení za službu.

Youtube nabízí obě možnosti, ale stále je populárnější verze s reklamami. Společnost ale musí bojovat s aplikacemi, pluginy a dalšími metodami, které odebírají reklamu z jejich služby. V podstatě takový uživatel konzumuje obsah, ale za zhlédnutí musí platit jen Youtube. Z takového uživatele nemá nic a navíc musí kromě infrastruktury zaplatit tvůrci obsahu. Proto jde vidět čím dál sofistikovanější boj proti blokování reklam. Ukazuje se, že si Youtube pohrává s modifikací, jež nedovolí odstranění reklamy.

Kvůli blokování

Youtube se již nyní snaží znepříjemnit sledováno obsahu bez zobrazování reklam, respektive činí kroky proti blokování reklamního sdělení. Vývojáři blokátorů jsou ale vynalézaví a daří se jim přicházet na metody, jak obejít taková řešení. Není se tak čemu divit, že Youtube začíná testovat novinku, s kterou si blokátory neporadí.

Někteří zaznamenali, že si Youtube začíná pohrávat s přímým vkládáním reklam do videí. Stane se tak na straně serveru a samotná reklama ve videu je přímo v něm. Zřejmě Youtube vezme původní video, vloží do něj reklamní sekvence a následně posílá k uživateli. Do této chvíle je toto řešeno programově na straně uživatele, ale právě nové řešení je hodně sofistikované. Uživatel dostane video s reklamami, s čímž si neporadí jakýkoliv blokátor, jelikož nerozpozná video od reklamy, když je vše v jednom souboru.

Vzhledem k tomu, že Youtube již nyní má mnoho verzí jednoho videa, tak další asi nejsou problém. Jde o náročnější mechanismus, ale není nereálný. Je zde pro Youtube několik omezení a výzev, ale na druhou stranu blokátory nemají šanci. Samozřejmě vás může napadnout, co takový uživatel s Premium účtem. Tomu samozřejmě poskytne verzi bez reklam.

Zatím se tato novinka testuje, ale už si jí všimli vývojáři blokátorů reklam. Ti jsou naštvaní, ale nic s tím nenadělají. Youtube zrovna není služba, která by byla levná na provoz, a blokování reklam vychází Youtube draze.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tak nějak užívám Youtube Premium od doby co je tu ta možnost … Přijde MI fér dát 180 Kč když nechci vidět reklamy. Ale tak to by jsme nebyli v ČR kdyby lidi nebrečeli že za obsah musí platit… Ať už časem či penězi .

Aleš Příhoda

14. 6. 2024, 19:38

Pokud bude reklama blokovana na preskoceni, pujde rozpoznat a tedy eliminovat.

Přemysl Vaculík

VIP 15. 6. 2024, 8:37

Budeme si muset počkat, jak to nastaví, ale myslím, že přeskočení asi nebude hrozit.

Jan Hányik

16. 6. 2024, 12:31

já doufám že to nepůjde přeskočit aby ty ku***už konečně pochopili že musí saka platit a ne užívat obsah zdarma hold takhle to nefunguje :D

Jen do chvíle, kdy blokátoři nasadí AI, která bude načítat video dopředu, rozpozná reklamu (což půjde snadno, protože reklama se přeci jenom vizuálně bude dost lišit od ostatního obsahu), označí si začátek a konec reklamy a daný blok jednoduše přeskočí. Nakonec Google vymyslí AI, která bude tuhle AI blokovat a dosáhneme konečně singularity, kdy si dvě AI budou navzájem vyrábět práci…
Kdyby nebyli čím dál nenasytnější a nedávali té reklamy čím dál víc (třeba 60 sekund nepřeskočitelné reklamy), tak by uživatel i akceptoval, ale ten tlak je prostě už neúnosný a tak vyvolává protitlak.

Přemysl Vaculík

VIP 14. 6. 2024, 16:31

Reklamy dávají také více, jelikož se více blokuje.

Reklamy je všude tolik že si připadám jak blb že to vše nemám. Fajn tak to nebudu používat ať si políbí.

Přemysl Vaculík

VIP 14. 6. 2024, 16:32

Můžete si platit, i to je cesta. Stejně jako u nás. Dáváme možnost za malý poplatek mít náš web bez bannerové reklamy a s bonusem navíc ;)

Jan Hányik

16. 6. 2024, 12:33

ehm víš že je to normální platit že ?? přece nepůjdeš do obchodu a neukradneš rohlík s máslem atd :D

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat