Youtube jde po aplikacích blokujících reklamy

Youtube jde po aplikacích blokujících reklamy
2024-04-16T09:40:42+02:00
• 16. 4. 2024

Zdroj: Dotekomanie.cz

2

Youtube je služba, která vydělává nejen na svůj provoz a odměny tvůrců prostřednictvím reklam. Samozřejmě je zde i možnost předplacení služby, ale stále jdou větší sumy právě z reklam. Už velmi dlouho se ale snaží bojovat s aplikacemi a službami, které blokují nebo odstraňují reklamy. V minulém roce bylo vidět, že se toto snažení zvětšilo, ale nyní přechází Youtube do otevřené války.

Bez blokování reklam

Blokování reklam je vskutku velký problém na internetu, jelikož většina takových nástrojů blokuje automaticky bez rozdílu. Sice si uživatel nainstaluje takový software kvůli několik agresivním webům, ale postihnuty jsou následně všechny. U Youtube je situace obdobná, ale současně je zde i několik aplikací, které rovnou využívají kompletně obsah Youtube, přičemž reklamy nezobrazují.

Youtube se již podařilo ukončit fungování jedné velmi populární aplikace, ale nyní zde máme prohlášení, v kterém společnost uvádí, že půjde po každé aplikaci třetí strany. Buď budou používat oficiální API zcela v souladu s podmínkami používání, nebo budou aplikovány takové kroky, aby aplikace nemohla poskytovat obsah. Pokud nějaká aplikace nebude zobrazovat nativní reklamu Youtube, tak dojde k blokování obsahu. Uživatelé tak uvidí informaci o nedostupnosti videa a podobně.

Screenshot 2024 04 16T053155637 993x700x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Do této chvíle Youtube přistupoval k problematice po špičkách, ale asi došla trpělivost. Samozřejmě se může zdát, že Youtube je jedinou službou, co něco takového řeší, ale jakmile bude stoupat popularita konkurenčních platforem, dostanou do stejného bodu, kdy budou muset vyřešit blokování reklam.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Václav Hanák

16. 4. 2024, 12:18

Reklamy jsou mor a já proti tomuto moru budu bojovat, dokud to půjde. A až to nepůjde, tak mám na discích postahované vše, co stojí za to mít, hudbu, filmy, seriály i dokumenty. Vše bez reklam a v češtině. A až nebude možné na internetu nic bez placení a bez reklam sledovat, tak mám dost domácí zásoby až do konce života. 😂

Jonáš Rybka

16. 4. 2024, 13:35

A vše samozřejmě legálně koupené. ;) Ale to kdyby Vám měl někdo sáhnout po penězích, které se snažíte vydělat, to bylo zle, že ano. Chudáčku.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat