WhatsApp vylepšuje aplikaci za použití animací Lottie

WhatsApp vylepšuje aplikaci za použití animací Lottie
2024-06-29T15:00:01+02:00
• 29. 6. 2024

Zdroj: Dotekománie

WhatsApp přináší novinku, která posouvá zážitek ze zasílání zpráv na vyšší úroveň – zavedení podpory pro nálepky Lottie. Tento nový formát přináší plynulejší a živější animace, které jsou nyní k dispozici uživatelům na iOS i Androidu po aktualizaci aplikace na nejnovější verzi.

Samolepky Lottie jsou nyní součástí WhatsApp

V beta verzi aplikace WhatsApp pro Android 2.24.5.10 jsme se již dozvěděli o plánech na podporu samolepek Lottie. Tento nový typ nálepek umožňuje složitější a dynamičtější animace, které výrazně obohacují komunikaci. WhatsApp nyní v tichosti zavádí oficiální podporu samolepek Lottie prostřednictvím nového balíčku samolepek „I’m Just a Girl“, který navrhla společnost BUCK. Tento balíček je první svého druhu a je vytvořen právě pomocí frameworku Lottie.

WA STICKER PACK LOTTIE FRAMEWORK SUPPORT IOS 1027x1936x

Zdroj: WABetaInfo

Uživatelé mohou nyní stahovat tento nový balíček z oficiálního obchodu se samolepkami a začít experimentovat s výhodami, které přináší. Samolepky Lottie využívají vektorové animace, což znamená plynulejší pohyby, živé barvy a detailnější animace, které si zachovávají kvalitu bez ohledu na velikost. To je značný rozdíl oproti dříve používaným samolepkám ve formátu WebP, které byly omezené na jednodušší a méně dynamické animace.

I když WhatsApp zatím neumožňuje vývojářům třetích stran vytvářet vlastní samolepky Lottie, očekává se, že tato možnost bude brzy k dispozici. To by mohlo otevřít prostor ještě větší kreativitě a rozmanitosti nálepek, které uživatelé mohou sdílet. Podpora samolepek Lottie je nyní dostupná všem uživatelům, kteří si aktualizují aplikaci WhatsApp na Androidu, iOS nebo v počítačové verzi.

Zdroj: wabetainfo.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat