Snapchat představil několik nástrojů pro lepší ochranu uživatelů

Snapchat představil několik nástrojů pro lepší ochranu uživatelů
2024-06-29T16:35:10+02:00
• 29. 6. 2024

Zdroj: Snapchat

Snapchat představil nové bezpečnostní funkce zaměřené na ochranu uživatelů před nebezpečnými kontakty. Aktualizace zahrnují vylepšené blokování účtů a lepší kontrolu nad sdílením polohy. Tato opatření mají za cíl snížit riziko kontaktování uživatelů cizími osobami, které mohou představovat hrozbu, zejména pro dospívající.

Snapchat vylepšuje ochranu soukromí

Jedním z hlavních vylepšení je posílení nástroje pro blokování uživatelů. Nově budou blokovány žádosti o přátelství od uživatelů, kteří byli zablokováni, i když použijí jiné účty vytvořené na stejném zařízení. Tím se omezí možnosti, jak zablokovaný uživatel může obtěžovat stejnou osobu prostřednictvím nových účtů.

Snapchat také zavedl častější upomínky informující uživatele o tom, se kterými přáteli sdílejí svou polohu na mapě Snap. Nová zjednodušená funkce sdílení polohy umožní uživatelům snadněji přizpůsobit, kteří přátelé mohou vidět jejich polohu. Snapchat doporučuje, aby uživatelé sdíleli svou polohu pouze s rodinou nebo blízkými přáteli.

snapchat simplified location sharing 1200x678x

Zdroj: Techcrunch

Dalším krokem je rozšíření vyskakovacích upozornění v aplikaci. Tato upozornění se objeví, pokud si uživatel přidá přítele, který nemá společné přátele nebo není součástí jejich kontaktů. Aktualizace také přidává další vyskakovací upozornění, které uživatele upozorní, pokud obdrží chat od někoho, kdo byl zablokován nebo nahlášen jinými uživateli, nebo pochází z oblasti, kde se síť přátel teenagera obvykle nenachází. Tato funkce bude zpočátku dostupná v USA, Velké Británii, Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandu, v severských zemích a v některých částech Evropy.

Další nová ochrana přátelství zabrání doručení žádostí o přátelství, pokud dospívající pošle nebo obdrží žádost od někoho, s kým nemá společné přátele a kdo v minulosti přistupoval ke Snapchatu na místech často spojených s podvody. Tato funkce je nyní dostupná v několika vybraných zemích a brzy bude spuštěna v Indii.

Snapchat také nadále rozšiřuje své Rodinné centrum, které bylo zavedeno v roce 2022. Toto centrum umožňuje rodičům sledovat aktivitu jejich dospívajících na platformě. I přesto, že je Snapchat mezi dospívajícími velmi populární, s více než 20 miliony uživateli jen v USA, stále čelí kritice za nedostatečnou ochranu nezletilých uživatelů. Tyto kroky by měly částečně povzbudit vědomí, že se společnost snaží myslet i na tuto oblast.

Zdroj: techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat