Google Mapy přijdou příští rok o jednu funkci, sledování míst končí

Google Mapy přijdou příští rok o jednu funkci, sledování míst končí
2024-06-22T18:00:33+02:00
• 22. 6. 2024

Zdroj: Dotekomanie.cz

Podle dostupných informací Google možná plánuje ukončit funkci Sledovaná místa v Mapách Google a to od ledna příštího roku. Informaci o tom přinesl server Android Authority, který objevil zmínku o této změně v beta verzi Map Google v11.134.0103.  Uživatelé budou mít možnost stáhnout si svá sledovaná místa pomocí služby pro export dat – Google Takeout.

Google plánuje drobné změny v aplikaci Mapy

Funkce Sledovaná místa, která byla spuštěna před více než pěti lety, umožňovala uživatelům sledovat jejich oblíbené podniky a získávat o nich aktuální informace na kartě „Pro vás“, později přejmenované na „Prozkoumat“. Podniky měly na svém profilu v Mapách Google tlačítko „Sledovat“. Ačkoliv se Google o této funkci zas tolik nezmiňuje a mnoho uživatelů ani netuší kde se tato funkce nachází, můžete relativně jednoduše seznam sledovaných míst najít v aplikaci Mapy Google. Stačí kliknout na kartu „Uložené“, sjet dolů a kliknout na položku „Sledování“. Je důležité poznamenat, že můžete i nadále sledovat profily ostatních uživatelů Map Google, které najdete na kartě „Prozkoumat“ nebo „Aktualizace“.

Google Maps Mapy 5451x3060x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost Google zatím oficiálně nepotvrdila žádné oznámení o ukončení této funkce. Je však jisté, že jedna funkce zmizí, a to možnost chatovat s podniky v Mapách Google. Současně se Mapy Google přizpůsobují významným změnám, například novou funkcí Časová osa, která nyní ukládá data o historii polohy lokálně v zařízení uživatele. Navíc Google připravuje integraci funkcí generativní umělé inteligence – AI do své navigační aplikace, odstranil více než 170 milionů falešných recenzí a nedávno oznámil nové funkce pro přístupnost, aby byla aplikace uživatelsky přívětivější pro všechny.

Zdroj: neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat