Huawei dosahuje pokroku ve vývoji 5nm čipů

Huawei dosahuje pokroku ve vývoji 5nm čipů
2024-06-22T19:35:40+02:00
• 22. 6. 2024

Zdroj: Huawei

Navzdory sankcím uvaleným americkou vládou společnost Huawei pokračuje ve svém úsilí o inovace v oblasti polovodičů. Po představení telefonu s čipovou sadou na bázi 7nm procesu se nyní zdá, že Huawei postupuje vpřed i ve vývoji 5nm čipů.

Huawei to v mobilním průmyslu rozhodně nevzdává

Podle příspěvku na sociální síti X od uživatele @jasonwill101 partner Huawei pro výrobu čipů, společnost SMIC, úspěšně dokončila fázi tzv. „odlepování“ 5nm čipů. Tento krok znamená, že SMIC je připravena přejít od návrhu čipů k jejich skutečné výrobě. Aktuálně většina špičkových telefonů na trhu využívá 3nm procesory, což staví Huawei a SMIC před velkou výzvu, pokud jde o to dohnat konkurenci. Nicméně dosažení fáze výroby 5nm čipů je významným úspěchem, zvláště v kontextu mezinárodních omezení, kterými Huawei dlouhodobě trpí.

Huawei HiSilicon Logo Featured A 719x480x

Zdroj: Gizmochina

Sankce uvalené na Huawei americkou vládou znemožnily spolupráci amerických firem s čínskou společností. Tento tlak také přiměl další neamerické společnosti, včetně nizozemské ASML, která vyrábí klíčové stroje EUV pro vývoj čipů, aby se od Huawei distancovaly. Nedávno patentované řešení naznačuje, že Huawei může hledat způsob, jak obejít nutnost použití výrobní technologie EUV. I když prodej telefonů Huawei v USA byl zastaven, vývoj společnosti v oblasti čipových technologií zůstává významným faktorem na globálním trhu.

Zdroj: phandroid.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat