Google testuje Chrome OS na Android smartphonu

Google testuje Chrome OS na Android smartphonu
2024-05-14T09:40:45+02:00
• 14. 5. 2024

Zdroj: Dotekomanie.cz

2

Už mnoho let si společnosti pohrávají s myšlenkou, že naše smartphony nám jednou budou sloužit i jako osobní počítače, tedy nahradí běžné počítače pro běžnou činnost. Pokusů zde bylo poměrně hodně, ale nakonec se skončilo více méně u softwarového řešení. Například Samsung vytváří nadstavbu DeX, která nabízí ve svém základu prostředí jako na počítači, pakliže k mobilu připojíte monitor, klávesnici a myš. Google zatím nic takového nemá, byť pracuje na desktopovém prostředí v Androidu. I tak možná sáhne po jiném svém systému.

Chrome OS a Android současně

Mishaal Rahman má zpravidla k dispozici velmi dobré informace a častokrát se mu podaří objevit části zdrojových kódů chystaných funkcí. Tentokrát ale přichází nejen s informacemi, že si Google pohrává se systémem Chrome OS běžícím na Android smartphonu. Dokonce existuje speciálně upravená verze, která je modifikována k tomu, aby běžela na mobilu.

Jak je vidět, podařilo tuto verzi rozběhat na Pixelu 7 Pro. Nejde ale o náhradu. Chrome OS funguje nad Androidem ve virtuálním stroji. Vše je zatím na svém začátku a ještě není celé řešení připraveno k vypuštění, ale v podstatě Chrome OS by se mohl aktivovat, jakmile připojíte mobil k monitoru, ke klávesnici a k myši.

Možná i toto je tak trochu odpověď, proč Google zavedl podporu pro možnost připojení monitoru přímo u Pixelů a údajně je toho schopen i nový model Pixel 8a (recenze).

Zatím ale nelze říci, že by se Google chystal toto řešení vypustit. Jen si pohrává s konceptem a teoreticky by se mohlo jednat o dobré řešení. Ostatně by nebylo potřeba nic vyvíjet od začátku, stačilo by se zaměřit na optimalizaci a podporu.

Zdroj: androidauthority.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

VIP 14. 5. 2024, 10:46

Uvidíme dnes co ukáže Google, Pixel 9 série a 8 série mají mít desktop mod díky Android 15.

Přemysl Vaculík

VIP 14. 5. 2024, 20:55

No dnes nic, jak jsem sledoval. Vše pěkné, ale zatím bez přímé podpory češtiny, tedy u aplikace Gemini, náhrady za asistenta.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat