Google modernizuje Správce hesel na Androidu

Google modernizuje Správce hesel na Androidu
2024-05-08T18:48:41+02:00
• 9. 5. 2024

Zdroj: Google

Ne každá služba od Googlu má svou aplikaci. Příkladem je Správce hesel, který nenajdete jen tak v seznamu, ale je ukryt v nastavení. Zde má svou sekci, ale naštěstí to neznamená, že by aktualizace musela probíhat jen s vydáním nové verze celého systému. Google umí tuto součást aktualizovat skrze Obchod Play, tedy přesněji skrze Google Play Služby. Tentokrát jsme se dočkali nového vzhledu.

Líbivější a praktičtější

Správce hesel je poměrně užitečný nástroj, který si nejen pamatuje uživatelské jméno a heslo, ale také umí generovat velmi silná hesla, navíc je zabudována funkce pro kontrolu a hlášení úniků. Samozřejmě se nabízí i procházení, ale to bylo tak trochu velmi jednoduché a jednalo se spíše o jeden dlouhý seznam uložených dat, jak jde vidět na prvním snímku obrazovky níže.

Nová verze, která by se měla objevit na vašem mobilu, nebo ji již máte k dispozici, přináší inovovaný vzhled. Úvodní stránka stále nabízí seznam dat a také vyhledávání, ale došlo k rozčlenění na další dvě záložky, mezi kterými se můžete přepínat skrze dolní menu. Druhá záložka nazvaná Kontrola nabízí nejen rychlý přehled kritických dat, ale také se zde nabízí možnost vylepšení u některých služeb, které podporují modernější systém passkey.

google password manager old a 1080x2400x Google Password Manager Material You 1 1440x3120x Google Password Manager Material You 2 1440x3120x Google Password Manager Material You 3 1440x3120x

Zdroj: 9to5google

Poslední záložka pak obsahuje nastavení, kde si můžete aktivovat nebo deaktivovat automatické přihlašování, upozornění na hesla nebo se zde nachází import a export. Celkově nyní Správce hesel na Androidu vypadá přehledněji a některé funkce nejsou zahrabané.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat