WhatsApp testuje novou funkci pro offline přenos souborů

WhatsApp testuje novou funkci pro offline přenos souborů
2024-04-24T09:40:20+02:00
• 24. 4. 2024

Zdroj: Dotekamanie.cz

WhatsApp zkouší novou funkci nazvanou „Lidé v blízkosti“. Ta by měla uživatelům umožnit přenášet soubory se svými kontakty offline. Celé by to v podstatě mělo fungovat jako například služby Nearby Share pro Android a AirDrop od Applu. Společnost WABetaInfo zaznamenala tuto funkci v beta verzi aplikace WhatsApp pro Android.

WhatsApp pracuje na další nové zajímavé funkci

Funkce WhatsApp Lidé v blízkosti k přenosu souborů mezi zařízeními využívá technologii Bluetooth, což umožňuje komunikaci bez nutnosti připojení k internetu. Uživatelé budou muset udělit aplikaci všechna potřebná oprávnění, včetně přístupu k médiím, Bluetooth a poloze, aby přenos správně fungoval. Sekci Lidé v blízkosti bude možné nalézt v Nastavení aplikace WhatsApp.

1713874752 whatsapp people nearby android beta 1200x1267x

Zdroj: Neowin

Tato funkce umožní uživatelům vyhledávat a připojovat se k blízkým zařízením a sdílet s nimi soubory. Je důležité poznamenat, že funkce bude šifrována end-to-end a telefonní číslo uživatele zůstane během procesu skryto. Funkce Lidé v blízkosti se nachází ve fázi testování, a to v beta verzi aplikace pro Android, a není jasné, kdy bude dostupná pro uživatele iOS nebo kdy bude oficiálně uvedena pro všechny uživatele.

V nedávné době byla v beta verzi aplikace WhatsApp pro Android zaznamenána i další novinka, která umožňuje členům komunitních skupin vytvářet události pro různé příležitosti, jako jsou například online schůzky.

Zdroj: neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat