Huawei pracuje na vlastním řešení pro výrobu čipů

Huawei pracuje na vlastním řešení pro výrobu čipů
2024-04-20T11:45:42+02:00
• 20. 4. 2024

Zdroj: Huawei

Podle nedávné zprávy z Nikkei Asia společnost Huawei Technologies pracuje na vývoji vlastních zařízení pro výrobu čipů. Tato iniciativa má za cíl snížit závislost společnosti na zahraničních technologiích a dodavatelích a také eliminovat problémy v důsledku amerických vývozních omezení.

Zvládne Huawei svou cestu za nezávislostí?

Spojené státy omezily Huawei přístup k špičkovým zařízením a technologiím potřebným pro výrobu čipů. Tato omezení zahrnují dodávky litografických strojů dodávaných společnostmi ASML a Nikon, které jsou klíčovými pro výrobu čipů.

Honor Tablet V6

Zdroj: Gizmochina

Huawei reaguje na tyto omezení vývojem vlastních alternativních technologií a zařízení. Investuje do vývoje litografických strojů a dalších potřebných nástrojů s cílem snížit závislost na zahraničních dodavatelích.

Podle zprávy investuje Huawei do této iniciativy téměř 12 miliard jüanů, což představuje přibližně 1,66 miliardy dolarů. Společnost buduje nové výzkumné a vývojové centrum v Šanghaji, které bude zahrnovat centrum pro vývoj čipů a výzkumná centra pro bezdrátové technologie a chytré telefony.

Huawei rekrutuje zkušené inženýry, kteří pracovali pro přední společnosti v oboru, včetně Intelu, TSMC a ASML. Nabízí jim konkurenceschopné mzdy a výhodné pracovní podmínky. Kde ale může být problém v udržení kvalitních pracovních sil, je pracovní doba zaměstnanců Huawei, která je často příliš dlouhá, a to až 12 hodin denně a 6 dní v týdnu.

Zdroj: androidheadlines.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat