reklama

Google Pixel telefony získávají další úroveň zabezpečení díky hlubší integraci s Passkeys

Google Pixel telefony získávají další úroveň zabezpečení díky hlubší integraci s Passkeys
2024-02-03T23:21:13+01:00
• 4. 2. 2024

Zdroj: Google

2

Svět hesel a uživatelských jmen prochází revolucí, kterou započal projekt, v jehož čele je Google další společnosti. Google představila nový koncept „passkeys“ (přihlašovacích klíčů), ambiciózní krok směrem k nahrazení klasické kombinace uživatelského jména a hesla, která provází internet od jeho začátku. Passkeys využívají moderní metody autentizace, jako je otisk prstu, rozpoznání obličeje nebo PIN kód, a stávají se první linií obrany při odemykání mobilních zařízení a správců hesel.

Pixely nově s integrovanými Passkeys

V prosinci 2023 Google představil součást aktualizace Pixel Feature Drop, a to nový prvek pro Google Password Manager – možnost upgradu na passkey. Tato inovace umožní uživatelům snadno zjistit, které z jejich uložených účtů podporují passkey, a následně je jednoduše aktualizovat na pár kliknutí. Tato skvělá funkce je nyní dostupná na všech modelech Pixel od Pixel 5a včetně, a dokonce i na Pixel tabletech. Pro majitele ostatních zařízení není důvod k obavám, protože Google plánuje tuto funkcionalitu v budoucnu rozšířit i na ně.

Google Password Manager Passkey support 1jpg 1200x675x

Zdroj: Androiduthority

Google Password Manager Passkey support 2jpg 1200x675x

Zdroj: Androiduthority

Ve spolupráci s řadou renomovaných společností Google zajistí, aby byl upgrade na passkey snadný pro co nejvíce uživatelů. Mezi partnery patří například Adobe, Best Buy, DocuSign, eBay, Kayak, Money Forward, Nintendo, PayPal, Uber a Yahoo Japan. A není to vše – do seznamu se brzy přidá i oblíbená platforma TikTok. Google Password Manager provede uživatele k přesnému místu v aplikacích a službách partnerů, kde mohou provést upgrade na passkey, což výrazně zjednodušuje celý proces. Je to nejen krok směrem k bezpečnější digitální budoucnosti, ale i pohodlnějšímu a efektivnějšímu uživatelskému zážitku.

Zdroj: androidauthority.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Martin Petráček

4. 2. 2024, 19:51

Na Pixelu se to jmenuje Správce hesel (v nastavení). Mám tam spoustu hesel, ale jen 8 (na 4 služby) to nabízí na ten passkeys. Nicméně dle ukázky co tam Google má je to vlastně dost stejné, jako když si Google nyní vygeneruje heslo, uloží a příště ho doplní, jen mi to heslo neukazuje… Možná to třeba uleví od případné dvoufaktorové autorizace u nového účtu, to nevím, ale to je tak vše. Při přihlášení to, dle ukázky, nijak čas neušetří (oproti aktuálnímu stavu).

Jakub Vacek

4. 2. 2024, 15:50

Nějak jsem to nenašel. Jak se to jmenuje v Češtině? Nebo to nenajde, protože používám stickypassword?
Docela by mě zajímal celkový článek na téma passkey. A možná seznam společností, krámů, aplikací atd. Kdo už používá přístupové klíče. Je to blbé, že je to vždy zapadlé v nějakém nastavení.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat