reklama

První elektromobil od Applu by mohl dorazit na trh v roce 2028

První elektromobil od Applu by mohl dorazit na trh v roce 2028
2024-01-28T09:40:22+01:00
• 28. 1. 2024

Zdroj: 9to5mac

2

Apple pracuje na projektu Titan, pod kterým se ukrývá vývoj prvního elektromobilu, již od roku 2015. Projekt bohužel provázely jisté obtíže v podobě nabírání zpoždění a také opakované výměny vedoucích pracovníků. Bohužel se tak projekt prvního autonomního vozu pod značkou Apple značně komplikuje.

Podaří se Applu přijít do čtyř let s prvním elektromobilem?

Od roku 2021 je šéfem projektu viceprezident společnosti Apple – Kevin Lynch, který ustanovil datum do kterého chce společnost na trh svůj první elektromobil uvést. Toto datu je v podstatě za rohem, první elektromobil společnosti Apple by měl dorazit v roce 2028. Vyplývá to z nejnovější zprávy, kterou zveřejnila agentura Bloomberg. Podle zprávy, kterou agentura Bloomberg uveřejnila, vyplývá, že ale za čtyři roky nedočkáme tak úplně zcela autonomního automobilu. Společnost se během desetiletého vývoje potýkala z četnými technickými problémy a musela přijmout fakt, že na trh uvede elektro-auto s jistými omezeními.

Apple Car 2 1920x1080x

Zdroj: GQ Magazine

Bohužel se tak auto od Applu pravděpodobně nestane přímým konkurentem čistě autonomních vozů jako je například Tesla. Podle zprávy bude řidič vozidla muset věnovat řízení pozornost a bude muset být připraven převzít řízení. Znamená to, že vůz od Apple bude obsahovat autonomní systém úrovně 2+, Apple původně chtěl přinést vozidlo se systémem úrovně 4. Představenstvo společnost Apple údajně tlačilo na šéfa Tima Cooka, aby dodal plán, kdy bude projekt Titan dokončen, v opačném případě by byl projekt zrušen. Bohužel deset let vývoje nepřinesl žádný provozu schopný prototyp, tak je velikou neznámou, zdali je dokončení projektu do čtyř let opravdu reálné.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

StandaKrotil

30. 1. 2024, 10:51

Nejhorší firma prej tvl 🤦‍♂️

Jenom to ne,dovedete si představit jak nejhorší firma na světě co vyrábí elektroniku bude vyrábět auto??Tak potěš pánbůh a zlé pryč, protože když si představím kolik milionů kreténů si kupuje jejich výrobky, tak mě jímá děs a hrůza tohle ještě potkávat na silnici.Brrrrrrrrrrrr..

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat